Trwa ładowanie...

Świetlisty "wizerunek władzy prezydenta RP" za 600 tys. zł

Prezydent Bronisław Komorowski zafundował sobie iluminację Pałacu Namiestnikowskiego za prawie 600 tysięcy złotych - informuje RMF FM. Radio podaje, że do przetargu na dostawę i montaż energooszczędnych urządzeń do oświetlenia pałacu zgłosiła się tylko jedna firma. Chodzi o "kształtowanie podniosłego nastroju" i "budowanie publicznego wizerunku władzy".

Share
Świetlisty "wizerunek władzy prezydenta RP" za 600 tys. zł
Źródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d1admzn

Iluminacja - jak przekonują urzędnicy - ma być wyjątkowa. Pałac Namiestnikowski oświetlić mają nie zwykłe lampy, a wielokolorowe diody.

Na co dzień budynek ma jaśnieć na biało-czerwono. To "ma kształtować podniosły nastrój wymagany charakterem miejsca, wpływać na ludzkie odczucia i emocje, a także tworzyć zapamiętywany wizerunek pałacu po zmroku". Ale urządzenia mają umożliwić także wyświetlanie znaków graficznych na fasadzie budynku - jak piszą w zamówieniu urzędnicy - "w zależności od aktualnych potrzeb Kancelarii Prezydenta RP".

"Budowanie publicznego wizerunku władzy prezydenta RP" - jak piszą urzędnicy kancelarii - to prawdziwy cud techniki. Oświetlenie ma się włączać i wyłączać automatycznie, zgodnie z wschodami i zachodami słońca.

d1admzn

Podziel się opinią

Share
d1admzn
d1admzn
Więcej tematów