Światełko do nieba 2023. O której? 31. finał WOŚP już dziś
W niedzielę, 29 stycznia ma miejsce 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka będzie przeznaczona na zakup sprzętu umożliwiającego szybsze i skuteczniejsze leczenie sepsy. Kwesty w całej Polsce oraz w wielu miastach na świecie odbywają się od samego rana. Wydarzenie tradycyjnie zakończy Światełko do Nieba. O której będzie można je podziwiać? Na kulminacyjny moment czeka wielu Polaków.
Tegorocznemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyświeca hasło "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Jak podkreślają organizatorzy zbiórki, w 2023 "gramy dla wszystkich - małych i dużych".
Finał WOŚP. W całej Polsce zaplanowano szereg wydarzeń
Tradycyjnym kwestom, odbywającym się w czasie finału orkiestry, towarzyszą dodatkowe wydarzenia, takie, jak koncerty, szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, biegi oraz warsztaty dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Główne wydarzenia odbywają się w Stolicy - na placu Defilad ustawiono ogólnodostępne studio telewizyjne. Relację z niego - jak również z najważniejszych wydarzeń w Polsce i na świecie, można śledzić na kanałach nadawcy TVN Warner Bros. Discovery, na YouTube oraz w transmisjach, udostępnionych na profilach społecznościowych fundacji.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Światełko do nieba. Obowiązkowy punkt finału zbiórki
Światełko do nieba, to element, który od lat kończy finał WOŚP. "W finałową niedzielę zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. "Światełko do nieba". W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni" - zachęcają przedstawiciele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne Światełko do Nieba rozbłyśnie w wielu miastach w Polsce oraz na świecie punktualnie o godzinie 20:00.
Na co w tym roku zbiera WOŚP?
Finał orkiestry jest zwieńczeniem zbiórek, które toczą się w Polsce od niemal miesiąca. Oprócz wolontariuszy, w pomoc włączyło się wielu przedsiębiorców, artystów, dziennikarzy, polityków, sportowców i osób publicznych, jak również osoby prywatne. Udostępnionych zostało wiele możliwości wsparcia - w tym licytacje czy internetowe eSkarbonki. Środki zebrane w trakcie 31. finału WOŚP mają wesprzeć oddziały zajmujące się ratowaniem pacjentów zakażonych sepsą. "Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia analizowanych przez NIK wynika, że liczba dorosłych hospitalizowanych w Polsce z powodu sepsy wynosi około 20 tys. rocznie, jednak wartość ta na pewno jest niedoszacowana".
Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie klikając TUTAJ.