Trwa ładowanie...

Świąteczny przebój w wykonaniu polskich gejów podbija świat. Tak promują prawa mniejszości seksualnych

Dawid, Jakub, Piotr i Paweł nagrali parodię tzw. Carpool Karaoke, formatu wypromowanego przez komika Jamesa Cordena, który polega na śpiewaniu muzycznych przebojów podczas jazdy samochodem. Bohaterowie wideo to dwie homoseksualne pary, które wykorzystały nagranie do promocji praw mniejszości seksualnych.
Share
Świąteczny przebój w wykonaniu polskich gejów podbija świat. Tak promują prawa mniejszości seksualnych
Źródło: youtube.com
dn3ghv0

Carpool Karaoke to format wypromowany przez Jamesa Cordena, brytyjskiego komika prowadzącego talk show w amerykańskiej telewizji. W kolejnych odcinkach programu pokazuje nagrane podczas przejażdżki spotkania z gwiazdami muzyki i kina, z którymi wspólnie śpiewa do odtwarzanych w radiu przebojów. Parodię formatu przygotowali Dawid, Jakub, Piotr i Paweł, wykonując świąteczny hit "All I Want For Christmas is You" Mariah Carrey.

Wideo Polaków podbiło świat i zachwyciło m. in. redaktorów popularnego portalu Huffington Post. Uwagę mediów zwrócił fakt, że bohaterowie klipu są homoseksualni (to dwie pary), a w Polsce nie można zalegalizować związków osób tej samej płci.

dn3ghv0

Na końcu nagrania mężczyźni prezentują hasła związane z sytuacją w Polsce. Są odniesienia do kryzysu w Sejmie i prośba o wspieranie polskiej demokracji oraz wolności prasy. Ale to nie wszystko - panowie postanowili także zwrócić uwagę na polskie prawo, które dyskryminuje ich związki. Dlatego wśród postulatów pojawiły się: "Wesprzyj prawa LGBT w Polsce" i "Małżeństwa jednopłciowe w Polsce". Film wzbudził wiele pozytywnych reakcji na youtube.

dn3ghv0

Podziel się opinią

Share
dn3ghv0
dn3ghv0
Więcej tematów