Trwa ładowanie...
d3umr8y

Świąteczny przebój w wykonaniu polskich gejów podbija świat. Tak promują prawa mniejszości seksualnych

Dawid, Jakub, Piotr i Paweł nagrali parodię tzw. Carpool Karaoke, formatu wypromowanego przez komika Jamesa Cordena, który polega na śpiewaniu muzycznych przebojów podczas jazdy samochodem. Bohaterowie wideo to dwie homoseksualne pary, które wykorzystały nagranie do promocji praw mniejszości seksualnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świąteczny przebój w wykonaniu polskich gejów podbija świat. Tak promują prawa mniejszości seksualnych
(youtube.com)
d3umr8y

Carpool Karaoke to format wypromowany przez Jamesa Cordena, brytyjskiego komika prowadzącego talk show w amerykańskiej telewizji. W kolejnych odcinkach programu pokazuje nagrane podczas przejażdżki spotkania z gwiazdami muzyki i kina, z którymi wspólnie śpiewa do odtwarzanych w radiu przebojów. Parodię formatu przygotowali Dawid, Jakub, Piotr i Paweł, wykonując świąteczny hit "All I Want For Christmas is You" Mariah Carrey.

Wideo Polaków podbiło świat i zachwyciło m. in. redaktorów popularnego portalu Huffington Post. Uwagę mediów zwrócił fakt, że bohaterowie klipu są homoseksualni (to dwie pary), a w Polsce nie można zalegalizować związków osób tej samej płci.

d3umr8y

Na końcu nagrania mężczyźni prezentują hasła związane z sytuacją w Polsce. Są odniesienia do kryzysu w Sejmie i prośba o wspieranie polskiej demokracji oraz wolności prasy. Ale to nie wszystko - panowie postanowili także zwrócić uwagę na polskie prawo, które dyskryminuje ich związki. Dlatego wśród postulatów pojawiły się: "Wesprzyj prawa LGBT w Polsce" i "Małżeństwa jednopłciowe w Polsce". Film wzbudził wiele pozytywnych reakcji na youtube.

d3umr8y

Podziel się opinią

Share
d3umr8y
d3umr8y
Więcej tematów