Trwa ładowanie...

Świat wstrzymuje oddech. Co powie Donald Trump?

Oczy całego świata zwrócone są dziś w jedno miejsce. W Waszyngtonie, podczas uroczystej inauguracji, Donald Trump zostanie oficjalnie zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. O szczegółach ze stolicy USA Leszek Krawczyk.

dwpwuws
dwpwuws

W piątek w USA zaprzysiężenie Donalda Trumpa na prezydenta i Mike'a Pence'a na wiceprezydenta tego kraju. Rano (czasu amerykańskiego) Donald Trump weźmie udział w nabożeństwie (godz. 14.30 czasu polskiego). Godzinę później Donald i Melania Trumpowie zostaną przyjęci na herbacie w Białym Domu przez odchodzącego prezydenta USA Baracka Obamę z żoną Michelle.

O godz. 16 czasu polskiego obie pary prezydenckie udadzą się na Kapitol. Tam, na platformie przed gmachem, odbędzie się zaprzysiężenie prezydenta i wiceprezydenta USA. Ceremonia rozpocznie się o godz. 17 czasu polskiego.

Na trybunach będą obecni m.in. kongresmeni, sędziowie Sądu Najwyższego, korpus dyplomatyczny oraz byli prezydenci: Jimmy Carter, George W. Bush i Bill Clinton z żoną Hillary.

Trump zostanie zaprzysiężony o godz. 18 czasu polskiego, a następnie wygłosi przemówienie.

W godzinach 21-23 czasu polskiego odbędzie się tradycyjna parada prezydencka na Pennsylvania Avenue łączącej Kapitol z Białym Domem.

dwpwuws
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwpwuws
Więcej tematów