Trwa ładowanie...
dsrmh3z

Świat reaguje na decyzję Trumpa. Głos zabrał także Donald Tusk

Decyzja Donalda Trumpa to teraz numer jeden tematów na świecie. Większość przywódców wyraża zaniepokojenie. Głos w tej sprawie zabrał także Donald Tusk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump anulował we wtorek umowę nuklearną z Iranem
Donald Trump anulował we wtorek umowę nuklearną z Iranem (East News, Fot: AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)
dsrmh3z

Decyzji Trumpa nie popierają Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Rosja. Zadowolone są jedynie Izrael oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział, że Unia Europejska w stanowczy sposób odpowie na najnowsze decyzje prezydenta USA w sprawie zerwania porozumienia nuklearnego z Iranem.

"Decyzje Donalda Trumpa w sprawie porozumienia z Iranem i handlu spotkają się ze wspólną europejską odpowiedzią. Przywódcy UE zajmą się tymi kwestiami na szczycie w Sofii w przyszłym tygodniu" - napisał na Twitterze Donald Tusk, komentując działania Trumpa.

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył, że "Francja wraz z Niemcami i Wielką Brytanią ubolewa" nad tym krokiem. Globalny "system nierozprzestrzeniania broni jądrowej jest zagrożony" - dodał.

dsrmh3z

Wspólnie będziemy pracować nad szerszymi ramami, dotyczącymi działalności nuklearnej (Teheranu) po 2025 roku, działań związanych z pociskami balistycznymi i stabilności na Bliskim Wschodzie, m.in. w Syrii, Jemenie i Iraku - napisał na Twitterze francuski prezydent.

Izrael przekonał Trumpa w sprawie Iranu. Bliski Wschód stał się jeszcze bardziej niebezpieczny

Prezydent Donald Trump anulował we wtorek umowę nuklearną z Iranem i przywrócił sankcje gospodarcze. Izrael przygotowuje się na irańskie uderzenie. Premier Netanjahu dziękuje Trumpowi i grozi Irańczykom odpowiedzią na każdy atak.

Prezydent Trump oskarżył Iran o wspieranie terroryzmu i wrogie plany wobec USA i Izraela. Jego zdaniem umowa nuklearna zawarta z Iranem przez USA, Rosję, Wielką Brytanię, Francję, Niemcy i Chiny w 2015 r. nie zdała egzaminu i nie powstrzymała niebezpiecznych zapędów reżimu ajatollahów. Z tego powody Waszyngton wystąpił z umowy i przywrócił pełny zakres sankcji gospodarczych. Trump zagroził także krajom, które nadal będą wspierać Iran.

dsrmh3z

Donald Trump potwierdził, że przekonały go dokumenty wykradzione z Iranu przez Mosad, które dowodzić miały nieszczerych intencji Teheranu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dsrmh3z

Podziel się opinią

Share
dsrmh3z
dsrmh3z
Więcej tematów