Trwa ładowanie...
d33hrsw
d33hrsw

Świat oszalał na punkcie tego zdjęcia. Piękna kobieta kontra faszysta

Media społecznościowe obiegło niezwykłe zdjęcie wyjątkowo pięknej i odważnej kobiety, która nie wahała się stanąć w obronie muzułmanki podczas marszu skrajnie prawicowej Angielskiej Ligi Obrony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d33hrsw

Kobietę w chuście otoczyło kilkunastu uczestników zgromadzenia, a piękna dziewczyna pochodzenia pakistańsko-bośniackiego była jedyną na tyle odważną osobą, by postawić się agresywnym rasistom. Zdjęcie uśmiechniętej i patrzącej odważnie w oczy miejscowego lidera antyislamskiej organizacji Khan podbiło internet.

Angielska skrajnie prawicowa organizacja Liga Obrony zorganizowała 8 kwietnia demonstrację w Birmingham, by uczcić pamięć ofiar piątkowego ataku w Sztokholmie. Wśród obserwujących manifestację znalazła się owinięta chustą muzułmanka. Kobieta została otoczona przez 20 agresywnych facetów. Khan stanęła w obronie kobiety, a wtedy mężczyźni otoczyli także i ją.

d33hrsw

- Wyciągnął dłoń w moim kierunku i trzymał palec przy mojej twarzy, mimo że obok stał policjant - relacjonowała w mediach Saffiyah. Lider manifestacji Ian Crossland zachowywał się bardzo agresywnie, ale dziewczyna odpowiedziała mu uśmiechem. - Nie chciałam odpowiadać tym samym – powiedziała Khan.

Autorem tego niezwykłego momentu, który został uchwycony na fotografii jest Joe Giddens, fotograf Press Association. Zdjęcie stało się prawdziwym hitem w mediach społecznościowych.

d33hrsw

Podziel się opinią

Share

d33hrsw

d33hrsw
Więcej tematów