Trwa ładowanie...
doat5p2

Suwałki: dożywocie dla zabójców braci N.

Na dożywocie suwalski sąd skazał w czwartek dwóch głównych oskarżonych w ponownym procesie za brutalne zabójstwo braci N. z Giżycka: 15-letniego Adama i 11-letniego Szymona. Ponad 2,5 roku temu policja odnalazła ich zmasakrowane zwłoki nad jeziorem Niegocin.

doat5p2
doat5p2

Karę 25 lat więzienia sąd orzekł wobec trzeciego ze sprawców, zaś wobec dwójki nieletnich w chwili zabójstwa - 8 i 7 lat więzienia. Wyroki nie są prawomocne. Sąd uzasadnił je najwyższym możliwym stopniem szkodliwości społecznej czynu oraz tym, że sprawcy działali w sposób sadystyczny, bez żadnych ludzkich odruchów.

Proces odbywał się po raz drugi, bowiem Sąd Apelacyjny w Białymstoku uchylił na początku roku wyroki skazujące i nakazał sądowi pierwszej instancji jeszcze raz zbadać sprawę.

Bracia N. zostali zamordowani 11 października 1998 r. na Wzgórzu Brunona w Giżycku. Przed śmiercią 15-letni Adam N. był brutalnie bity po twarzy i kopany. W jego gardło sprawcy wbili dwa 40-centymetrowe drewniane kije. Z odległości około 50 m musiał patrzeć na to 11-letni Szymon, który potem został uduszony szalikiem i utopiony. (jask)

doat5p2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doat5p2
Więcej tematów