Trwa ładowanie...

Susza w Polsce. Arcybiskup Stanisław Gądecki prosi o modlitwę o deszcz

Arcybiskup Stanisław Gądecki wezwał wszystkich wiernych do "wytrwałej i żarliwej modlitwy błagalnej o deszcz". Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił uwagę, że konsekwencje wynikające z zagrożenia suszą mogą być bardzo dotkliwe.

Share
Susza w Polsce. Arcybiskup Stanisław Gądecki prosi o modlitwę o deszcz
Źródło: Flickr
d2amc29

Oprócz walki z koronawirusem Polska od kilku dni zmaga się z pożarami i problemem suszy. Na problem zwrócił uwagę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Wezwał wszystkich wiernych do wytrwałej i żarliwej modlitwy błagalnej o deszcz.

- W sposób szczególny proszę o odprawienie nowenny o uproszenie deszczu, przez dziewięć dni począwszy od dnia 25 kwietnia aż do dnia 3 maja br. W ramach nowenny należy do codziennego różańca o ustanie epidemii dołączyć intencję o deszcz, a na koniec odmówić modlitwę o urodzaje i odśpiewać Suplikacje - zaapelował Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Duchowny poprosił, by intencje o deszcz zostały włączone do codziennej modlitwy "w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach". Przewodniczący KEP zaznaczył, że konsekwencje wynikające z zagrożenia suszą mogą być bardzo dotkliwe dla życia społecznego.

Susza w Polsce. Abp. Gądecki: módlmy się o deszcz

Arcybiskup kilka dni temu w podobny sposób zaapelował do wiernych. Przyznał, że setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem. Przewidywał, że będzie miało to negatywny wpływ na produkcję rolną i ceny produktów spożywczych.

Zobacz też: Kryzys wywołany przez koronawirusa. "Przenoszenie biznesu do sieci to teraz najgorętszy temat"

- Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy - przekazał przewodniczący KEP.

d2amc29

W obliczu zagrożeń, takich jak pandemia koronawirusa arcybiskup Stanisław Gądecki często zabiera głos. Po jego apelu do premiera Mateusza Morawieckiego, by liczbę osób w kościele uzależnić od metrażu kościoła, zostały wprowadzone nowe zasady gromadzenia się w świątyniach.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2amc29

Podziel się opinią

Share
d2amc29
d2amc29
Więcej tematów