Trwa ładowanie...

Surowsze zarzuty dla matki i jej partnera. Bili i gwałcili dzieci kobiety

Matka i jej konkubent z Drawska Pomorskiego odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa 6-letniego synka kobiety. Mężczyzna usłyszał dodatkowo zarzut gwałtów ze szczególnym okrucieństwem na 6-latku i jego starszym o dwa lata bracie. Interwencję w tej sprawie podejmował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Surowsze zarzuty dla matki i jej partnera. Bili i gwałcili dzieci kobietyŹródło: Wikimedia Commons CC0
dxhz57x
dxhz57x

Nowe zeznania i opinie biegłych, zebrane przez prokuraturę po podjęciu na nowo śledztwa, pozwoliły na postawienie matce chłopców i jej konkubentowi dodatkowych zarzutów. Obojgu grozi nawet dożywocie. Są w areszcie. - To, co spotkało tych dwóch malutkich chłopców, było okrutne, odrażające, podłe i zasługuje na jak najwyższą karę – powiedział szef resortu sprawiedliwości minister Zbigniew Ziobro.

Jako Prokurator Generalny minister polecił w lutym br. wycofanie z sądu aktu oskarżenia przeciwko Katarzynie W. i Markowi K., którzy mieli odpowiedzieć wyłącznie za znęcanie się nad chłopcami. Oskarżeni uzgodnili wówczas z Prokuraturą Rejonową w Drawsku, że dobrowolnie poddadzą się karze 4 lat więzienia w przypadku kobiety i 7 lat - mężczyzny.

- Kara była niewspółmierna do okrucieństwa i winy podejrzanych, a śledztwo prowadzono pobieżnie. Nie sprawdzono, w jaki sposób powstały tak rozlegle obrażenia chłopców, zagrażające życiu. Konieczne było uzupełnienie dowodów – tłumaczy swoją decyzję z lutego Zbigniew Ziobro. Stanowisko stracił wtedy szef Prokuratury Rejonowej w Drawsku, a postępowanie przeniesiono do wyższej rangą Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Gwałt 26-latki z Łodzi. Ziobro odwołał prokuratora i chce zaostrzenia kar

Od marca br. prokuratura przesłuchała 50 dodatkowych świadków, w tym lekarzy zajmujących się dziećmi. Z ich zeznań jednoznacznie wynikało, że 6-letni Marcel przeżył tylko i wyłącznie dzięki pomocy w szpitalu i licznym operacjom ratującym życie. Miał rozległe obrażenia wewnętrzne wskutek bicia i gwałtu.

dxhz57x

Dzieciom kazano jeść jogurt z podłogi

- Działanie sprawców charakteryzuje wyjątkowa brutalność, okrucieństwo, bestialstwo, a gwałt na małoletnich był odrażający, perwersyjny i sadystyczny – podkreśla Prokuratura Krajowa.

Według ustaleń śledztwa chłopcy byli brutalnie bici pięściami, pasem i różnymi przedmiotami, kopani, rzucani o meble i o ściany. Matka ze swoim konkubentem przetrzymywała synów przez wiele godzin w wannie zimną wodą, zmuszała ich do jedzenia surowego mięsa i potraw z pikantnymi przyprawami, a także zlizywania z podłogi jogurtu. Chłopców wożono w bagażniku samochodu, kazano im przez wiele godzin klęczeć z podniesionymi rękami i biegać nocami po polu.

Działo się to na początku 2016 r., gdy matka chłopców i jej konkubent mieszkali w hostelu prowadzonym przez Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim, a Katarzyna W. i jej dzieci byli objęci nadzorem kuratora sądowego, opieką psychologiczną i pedagogiczną. Policję zawiadomili dopiero lekarze, gdy młodszy z chłopców trafił do szpitala w krytycznym stanie. Matka uparcie twierdziła, że został pobity przez rówieśników.

- Każdy, kto podnosi rękę na małe, bezbronne dziecko, krzywdzi je nie tylko fizycznie, ale i psychicznie na całe jego życie. Musi się liczyć z tym, że będzie skutecznie ściągany przez prokuraturę i poniesie najsurowsze konsekwencje – skomentował Ziobro.

dxhz57x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxhz57x
Więcej tematów