Trwa ładowanie...
d3p2lnw

Super Bowl 2020. Jenfer Lopez z politycznym i feministycznym manifestem

Za nami Super Bowl 2020. Równie wiele emocji co sportowa rywalizacja wzbudziły występy jednych z największych gwiazd muzyki POP. Na scenie pojawiły się Shakira i Jennifer Lopez, a hymn odśpiewała Demi Lovato. Szczególnie występ 51-letniej Lopez mógł zapaść w pamięci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Super Bowl 2020. Jennifer Lopez z flagą Portoryko i USA
Super Bowl 2020. Jennifer Lopez z flagą Portoryko i USA (East News)
d3p2lnw

Tradycyjnie podczas przerwy Super Bowl odbył się spektakl muzyczny. Tegoroczny koncert był jednak inny. Zamiast jednego artysty, na scenie pojawiły się dwie ikony muzyki POP Shakira i Jennifer Lopez. Dwie latynoski zachwyciły publiczność energicznymi układami tanecznymi i największymi hitami. Atmosferę dodatkowo podgrzała Jennifer Lopez. Córka Portorykańczyków urodziła się w USA, ale zdecydowanie zamanifestowała swoje pochodzenie i poglądy na politykę migracyjną USA.

Czytaj też: Super Bowl 2020: 51-letnia Jennifer Lopez wygina się niczym 20-latka

Super Bowl 2020. Jennifer Lopez z flagą Portoryko i USA

W ostatnich minutach występu na scenie u boku Jennifer Lopez wystąpiła córka oraz chór dziecięcy. Na scenie pojawiły się również "oświetlone klatki", w których znajdowały się dzieci. Obserwatorzy interpretują to jako nawiązanie do sytuacji na południowej granicy USA, gdzie zatrzymywani są imigranci, w tym dzieci, próbujący nielegalnie przedostać się do USA.

d3p2lnw

Na tym jednak nie koniec. Jennifer Lopez pojawiła się na scenie w pelerynie, na której przenikały się flagi Portoryko i USA. W tym samym czasie odśpiewano fragment "Born in the USA" Bruce'a Springsteen. Urodzona w USA córka Portorykańczyków pokazała, że nie zgadza się z obecną polityką Donalda Trumpa, który chce zamknięcia granicy i wybudowania na niej specjalnego muru.

W występie Jennifer Lopez można doszukiwać się również manifestu feministycznego. Kiedy dzieci, były zamknięte w klatkach, śpiewany był utwór "Let's Get Loud". W tym samym czasie pokazano scenę z góry, dzięki czemu widzowie dostrzegli, że na platformie widnieje symbol Wenus. W kulturze jest to również symbol kobiet. Może jednak dzieci w klatkach nie były nawiązaniem do zatrzymywanych imigrantów, a łamania praw kobiet.

Scena Super Bowl 2020 podczas koncertu Jennifer Lopez Youtube.com
Scena Super Bowl 2020 podczas koncertu Jennifer Lopez (Youtube.com)

Super Bowl 2020. Więcej wymiarów politycznych

Występ Lopez był najmocniejszym akcentem politycznym, ale nie jedynym. Przypomnijmy, że oprócz niej na scenie pojawiła się również Shakira, która z pochodzenia jest Kolumbijką.

d3p2lnw

Czytaj też: Super Bowl 2020. Donald Trump zalicza sporą wpadkę

Hymn USA odśpiewała Demi Lovato. Jej ojciec jest Meksykaninem pochodzenia hiszpańskiego, indiańskiego, portugalskiego i żydowskiego. Matką amerykanka pochodzenia angielskiego i irlandzkiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3p2lnw

Zobacz też: "Kabaret konstytucyjny". Mocne słowa Piotra Zgorzelskiego o TK

d3p2lnw

Podziel się opinią

Share
d3p2lnw
d3p2lnw