Trwa ładowanie...

Sukces żony posła PiS. Justyna Żalek z mandatem

Poseł PiS Jacek Żalek ma zapewne mieszane uczucia do wyników wyborów samorządowych. Bo choć sam nie został prezydentem Białegostoku, jego żona triumfuje. Justyna Żalek została radną Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Share
Sukces żony posła PiS. Justyna Żalek z mandatem
Źródło: East News, Fot: MICHAL KOSC/REPORTER
d2fckms

Nie Jacek Żalek, ale Tadeusz Truskolaski został prezydentem Białegostoku. Wystarczyła jedna tura wyborów. Sukces odniosła z kolei żona posła PiS.

Justyna Żalek uzyskała 10 571 głosów, co daje 9,06 proc. głosów w skali okręgu wyborczego. Zapewniły jej mandat w Sejmiku Województwa Podlaskiego.

d2fckms

Przypomnijmy, że startowała z list Prawa i Sprawiedliwości. Co o niej wiadomo? Justyna Emilia Żalek obecnie jest radną sejmiku podlaskiego, należy do klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jest wiceszefową komisji zdrowia i członkiem komisji polityki społecznej i rodziny. Jak wynika z jej oświadczenia majątkowego za 2017 rok pracuje w firmie farmaceutycznej Janseen-Cilag jako specjalistka ds. obszaru terapeutycznego. Posiada wraz z mężem m.in. 163 tys. zł oszczędności, 55 tys. euro, dom wart 400 tys. zł, mieszkanie (200 tys. zł) i użytki rolne (91,5 tys. zł). Jako radna zarobiła 27,9 tys. zł.

- O tym, że moja żona znalazła się na wyborczych listach przesądziło to, że jest skuteczną radną sejmiku podlaskiego. Sprawdza się w pracy na rzecz mieszkańców naszego regionu. Jej kandydatura jest efektem rzetelnej pracy i sympatii jaką się cieszy w klubie PiS - tak o żonie we wrześniu mówił w rozmowie z WP Jacek Żalek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fckms

Podziel się opinią

Share
d2fckms
d2fckms
Więcej tematów