Trwa ładowanie...

Sukces CBŚP za granicą. Uwolniono Polkę porwaną w RPA

Spektakularna akcja CBŚP zakończyła się sukcesem. Polscy śledczy we współpracy z funkcjonariuszami z Republiki Południowej Afryki uwolnili Polkę porwaną w tym kraju.
Share
Komendant Główny Policji zdradził szczegóły akcji
Komendant Główny Policji zdradził szczegóły akcjiŹródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d3sjw96

O działaniach CBŚP poinformował premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczuk. Podkreślili, że akcja była bardzo skomplikowana i trwała kilka dni.

- 11 kwietnia jeden z mieszkańców Śląska otrzymał emalia oraz listy od ludzi, którzy zażądali 2 mln euro za uwolnienie jego matki - powiedział nadinsp. Szymczuk.

Jak tłumaczył podczas konferencji prasowej, kobieta poznała obywatela Republiki Południowej Afryki za pośrednictwem Internetu. Postanowiła odwiedzić go w kraju. Po przyjeździe do RPA nieznani sprawcy porwali ją, przetrzymywali w trudnych warunkach, gdzie była "brutalnie" traktowana.

d3sjw96

- Dzięki szybkiemu wysłaniu policjantów CBŚP do RPA udało się uwolnić polską obywatelkę, a także ustalić kto ją przetrzymywał. Kobieta wczoraj wróciła bezpiecznie do kraju - tłumaczył Szymczuk.

Do sprawy odniósł się również premier Morawiecki, który podziękował polskim policjantom i podkreślił, że "bezpieczeństwo jest priorytetem rządu PiS". - Niezwykle się cieszę, że nasze działania prowadzą do podwyższenia bezpieczeństwa Polaków. Blisko 90% Polaków czuje się bezpiecznie i to jest dla nas bardzo ważne - powiedział szef rządu.

Z kolei minister Joachim Brudziński oświadczył, że "państwo polskie zawsze będzie stało u boku polskiego obywatela, a obywatel może liczyć na skuteczne wsparcie." - Dzięki policji Polacy mogą czuć się bezpiecznie, bo nie zostawi ich bez pomocy - podkreślił Brudziński.

d3sjw96

Zobacz także: Reset dla Morawieckiego. "Wraca do tego, co potrafi najlepiej"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d3sjw96

Podziel się opinią

Share
d3sjw96
d3sjw96
Więcej tematów