Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ryba

Stuletnia ryba wyłowiona na Alasce

Skorpenę, która mogła liczyć nawet 100 lat, wyłowiła w ubiegłym miesiącu komercyjna łódź rybacka na Morzu Beringa. O tym wyjątkowym połowie poinformowała BBC.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Qaqwqwrqw

Ryba miała nieco ponad metr długości i ważyła 27 kg.

Naukowcy ocenili jej wiek na 90-115 lat. Było to możliwe dzięki pobraniu elementów narządu zmysłu równowagi, tzw. otolitów. Mają one przypominające słoje drzew pierścienie, na podstawie których można w przybliżeniu określić wiek osobnika.

Olbrzymia skorpena została przekazana do ośrodka naukowego w Seattle. Jednak zdaniem specjalistów, okaz wcale nie był rekordowy - naukowcom udało się zaobserwować skorpenę długości 1,2 metra.

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw