Trwa ładowanie...

Studentka przerwała wykład sędziego TK Jakuba Steliny. Padły ostre słowa

Protest kobiet przybiera na sile nie tylko na ulicach polskich miast. Studentka prawa Oliwia Zamrzycka przerwała wykład sędziego Trybunału Konstytucyjnego prof. Jakuba Steliny, który poparł wyrok TK o zmianie ustawy antyaborcyjnej.

Share
Studentka przerwała wykład prof. Steliny
Studentka przerwała wykład prof. StelinyŹródło: Getty Images
dnuqmqw

Protest kobiet. Ostra reakcja studentki

Kilka dni temu Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że przeprowadzenie aborcji ze względu na letalne wady płodu jest niezgodne z konstytucją i zmienił kompromis antyaborcyjny, który obowiązywał od 1993 roku. To wywołało protesty kobiet w całej Polsce.

Jednym z sędziów Trybunału Konstytucyjnego, który poparł wyrok, był prof. Jakub Stelina. Sędzia pracuje na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie w poniedziałek prowadził wykład. Został on przerwany przez jedną ze studentek. Oliwia Zamrzycka odczytała oświadczenie, w którym zarzuciła prof. Stelinie niekompetencje i brak człowieczeństwa.

dnuqmqw

Protest kobiet. Studentka przerwała wykład prof. Steliny

W sieci opublikowano nagranie z wykładu, który został przerwany przez studentkę. Ta w ostrych słowach skomentowała zachowanie prof. Steliny. "Nie powinien Pan, tym bardziej jako mężczyzna, który nigdy w życiu nie nosił i będzie nosił w sobie dziecka, decydować o tym, czy ja mam dopuszczać się heroizmu i rodzić płód, dziecko posiadające tą czy inną wadę genetyczną" - mówiła studentka 4. roku prawa na Uniwersytecie Gdańskim.

Studentka prawa Oliwia Zamrzycka wyraża sprzeciw do wyroku TK z dnia 22.10.2020

"Jako studentka, a tym bardziej jako kobieta, nie wyobrażam sobie uczęszczania na zajęcia, a tym bardziej na egzamin do kogoś, kto kilka dni temu podeptał moje prawa. Dlatego apeluję do Pana o rezygnację z pracy na naszej uczelni. Być może jest Pan specjalistą z zakresu prawa pracy, jednak konstytucjonalista z Pana marny, a co najważniejsze mam wrażenie, że zapomniał Pan czym jest człowieczeństwo i właśnie tym motywuję swoją prośbę" - dodała.

Koronawirus w Polsce. Będzie całkowity lockdown? Szef KPRM Michał Dworczyk: nie można wykluczyć żadnych scenariuszy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dnuqmqw

Podziel się opinią

Share
dnuqmqw
dnuqmqw
Więcej tematów