Trwa ładowanie...
d3eny86

Strzelce Krajeńskie. Starsze małżeństwo zmarło z głodu? Sprawę bada w prokuratura

Zwłoki 82-letniej kobiety i 84-letniego mężczyzny znaleziono w mieszkaniu w Strzelcach Krajeńskich. Według śledczych kobieta mogła umrzeć z głodu, a sąsiedzi obwiniają pomoc społeczną, że nie interesowała się losem tego starszego małżeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strzelce Krajeńskie. Starsze małżeństwo zmarło z głodu? Sprawę bada w prokuratura
Strzelce Krajeńskie. Starsze małżeństwo zmarło z głodu? Sprawę bada w prokuratura (Policja)
d3eny86

Martwe małżeństwo zostało znalezione w swoim mieszkaniu w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie) 19 maja. Prokuratura, która wszczęła śledztwo w sprawie narażenia na utratę życia i nieudzielenia pomocy, wstępnie wykluczyła udział osób trzecich. Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że śmierć nastąpiła z powodów naturalnych. Bezpośrednią przyczyną zgonu zarówno mężczyzny jak i kobiety była niewydolność krążeniowo-oddechowej. Prokuratura uważa jednak, że starsza kobieta mogła umrzeć z głodu.

Jak donosi Polsat News, mężczyzna był widziany ostatni raz na około tydzień przed śmiercią. Według sąsiadów wyglądał na chorego, mówił, że źle się czuje i prosił o zrobienie zakupów. W ciągu tygodnia sąsiedzi słyszeli głośne odgłosy dochodzące z mieszkania starszego małżeństwa, ale uznali, że trwa tam remont. Dopiero po fakcie doszli do wniosku, że to, co wzięli za hałas, było wołaniem o ratunek. Kiedy wezwali pomoc, było już za późno.

Zobacz także: Sławomir Nitras o incydencie przed resortem zdrowia: przekonałem wiceministra Cieszyńskiego, różnymi metodami

Sąsiedzi mówią, że wcześniej o trudnej sytuacji starszego mężczyzny i kobiety powiadomili miejscową opiekę społeczną, ale ta nie zainteresowała się sprawą. Jej pracownicy twierdzą, że w momencie, kiedy dowiedzieli się, że małżeństwo wymaga pomocy, interweniowali w innym miejscu. Z kolei dyrektor ośrodka pomocy społecznej pytany przez dziennikarzy Polsat News tłumaczył, że "nie wszystkie procedury zostały doprowadzone do końca".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3eny86

Podziel się opinią

Share
d3eny86
d3eny86