Trwa ładowanie...

Strzelanina w szkole w USA. Sprawcą masakry był 20-letni Adam L.

Sprawcą masakry w Sandy Hook Elementary School w Newtown był 20-letni Adam L., a nie - jak wcześniej podawano - 24-letni Ryan L. Media podały, że w mieszkaniu mężczyzny znaleziono ciało należące najprawdopodobniej do jego ojca. Matka była nauczycielką w szkole, w której doszło do masakry - ją też zastrzelił.

Share
Strzelanina w szkole w USA. Sprawcą masakry był 20-letni Adam L.Źródło: AP, fot: Jeff Spooner
d2pwxh7

<a href="http://wiadomosci.wp.pl/strzelanina-w-amerykanskiej-szkole-w-newtown-27-osob-nie-zyje-6031291114722433a">Czytaj więcej na ten temat: Masakra w szkole w USA</a>

Według "New York Times" sprawca masakry w szkole w Connecticut był synem jednej z tamtejszych nauczycielek i on zastrzelił matkę. Napastnik wszedł do klasy - tzw. "zerówki", w której uczyła jego matka, zastrzelił 18 dzieci. Potem zabił też siedmioro innych dorosłych - relacjonuje "NYT", powołując się na anonimowego przedstawiciela organów ochrony porządku.

Inne media podają o zwłokach mężczyzny - najprawdopodobniej ojca - znalezionych w mieszkaniu sprawcy.

d2pwxh7

Z kolei telewizja WABC informuje, że napastnik był 24-latkiem - miał być ubrany w kamizelkę kuloodporną i dysponować czterema sztukami broni.

Agencja Reuters podaje, powołując się na niewymienionego z nazwiska przedstawiciela organów ochrony porządku publicznego, że napastnik miał 20 lat, "był powiązany" ze szkołą w Newtown, a strzelał z karabinu kalibru 223.

Dzieci ze szkoły, która ma ok. 650 uczniów w wieku 5-10 lat, mówią, że słyszały ok. siedmiu wystrzałów i wtedy nauczycielka kazała im ukryć się w rogu klasy. Dzieci usłyszały potem kolejne wystrzały.

- Nie krzyczeliśmy, ale zaczęliśmy płakać. Wtedy nauczycielka kazała nam biec do biura, gdzie nikt nas nie znajdzie. Potem pojawili się policjanci i kazali nam uciekać na zewnątrz. Skierowali nas do budynku straży pożarnej, gdzie czekaliśmy na rodziców - opowiadała jedna z uczennic.

Liczba ofiar masakry w szkole podstawowej w Newtown w stanie Connecticut - 27 zabitych (łącznie z napastnikiem), w tym 20 dzieci.

d2pwxh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pwxh7
d2pwxh7
Więcej tematów