Trwa ładowanie...
d2bhbg2

Strzelanina w Chicago. Pięciu zabitych, ponad 40 rannych.

Pięć osób zabitych, 44 rannych podczas niedzielnej strzelaniny w Chicago. Miasto stało się ofiarą przemocy z powodu wojny gangów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strzelanina w Chicago - policja na miejscu zdarzenia.
Strzelanina w Chicago - policja na miejscu zdarzenia. (Getty Images)
d2bhbg2

W nocy z soboty na niedziele postrzelono 30 osób, w tym dwie zostały zastrzelone. Podczas samej soboty doszło do sześciu strzelanin, a dzień wcześniej do piętnastu. Jeden z incydentów miał miejsce podczas ogromnej imprezy z duża ilością ludzi. Według statystyk najstarsza z ofiar miała 62 lata, a najmłodsza 11.

Największe miasto w stanie Illnois od wielu lat ma problem z wydarzeniami, w których wykorzystywana jest broń palna. Zazwyczaj są to porachunki pomiędzy skłóconymi ze sobą gangami. Według danych policji jest kilkadziesiąt i zrzeszają one dużą ilość członków. Przestępczość zorganizowana to jedno z największych zmartwień nawiedzających to miasto. W 2018 roku odnotowano w Chicago rekordową liczbę morderstw (ok. 300 ), co umiejscowiło ją na pierwszym miejscu wśród amerykańskich miejscowości. Statystyki pokazują, że liczba przestępstw wzrasta zazwyczaj poczas sezonu letniego.

d2bhbg2

Podziel się opinią

Share

d2bhbg2

d2bhbg2
Więcej tematów