Trwa ładowanie...
d3eh4nb
04-07-2006 06:29

Strony w rodzaju MySpace będą bezpieczniejsze?

W Wielkiej Brytanii zaniepokojeni rodzice mogą otrzymać bezpłatną poradę jak chronić swoje dzieci przed internetowymi pedofilami.

d3eh4nb
d3eh4nb

Centrum The Child Exploitation and Online Protection (Ceop) przeprowadzi w Wielkiej Brytanii serię warsztatów dla rodziców, dzieci i nauczycieli.

W Wielkiej Brytanii, strony których treść jest tworzona przez samych użytkowników, są bardzo popularne. Ponad 2 mln użytkowników miesięcznie odwiedza najbardziej popularne strony – Bebo i MySpace. Wielu użytkowników mają także strony Friendster, Facebook, Orkut i MSN Spacer.

Dyrektor naczelny Ceop, Jim Gamble, powiedział BBC News, że organizacja będzie rozmawiać z rodzicami, dziećmi i zapewnić ich, że właściciele tego rodzaju stron robią wszystko, aby były one bezpieczne na tyle na ile jest to możliwe.

Typowa strona tego rodzaju serwisu zawiera profil na którym są informacje o zainteresowaniach użytkownika, jego ulubionej muzyce, filmach, galeria fotografii, video i blog.

d3eh4nb

Bebo umożliwia swoim użytkownikom także rozmowę z użyciem kamery internetowej. Właśnie ta funkcja przyczyniła się do ponownej debaty na temat bezpieczeństwa tego rodzaju stron - jedna z gazet w Wielkiej Brytanii opublikowała rozmowę, w której młoda osoba była przekonywana przez anonimowego użytkownika, żeby się rozebrać przed kamerą.

We wskazówkach dotyczących bezpieczeństwa MySpace przypomina użytkownikom, że ich profile są publicznie dostępne i że nie powinni oni zamieszczać w nich bardzo osobistych informacji. Ostrzega także, że „ludzie nie są zawsze tymi za których się podają”.Bebo informuje użytkowników, że mogą oni wybrać funkcję aby ich profil był widoczny tylko dla znajomych osób.

Większość użytkowników serwisu Bebo oraz jedna trzecia użytkowników MySpace nie ma ukończonych 18 lat.

d3eh4nb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eh4nb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj