Trwa ładowanie...
d3fvu3j
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Strony konfliktu na Ukrainie chcą położyć kres naruszeniom rozejmu

Strona ukraińska i prorosyjscy separatyści uzgodnili w Mińsku, że będą dążyć do położenia kresu wszelkim naruszeniom rozejmu od 1 września - poinformowali przedstawiciele Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie po spotkaniu grupy kontaktowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strony konfliktu na Ukrainie chcą położyć kres naruszeniom rozejmu
(PAP/EPA, Fot: TATYANA ZENKOVICH)
d3fvu3j

Porozumienie w sprawie zawieszenia broni strony konfliktu zawarły w lutym, ale było ono wielokrotnie naruszane. Strony obwiniają się o to nawzajem.

Grupa kontaktowa, składająca się z przedstawicieli Rosji, Ukrainy i separatystów, obraduje pod auspicjami OBWE.

Przedstawiciel OBWE Martin Sajdik powiedział dziennikarzom w Mińsku, że "grupa kontaktowa uważa, iż ważne jest osiągnięcie trwałego zawieszenia broni od początku nowego roku szkolnego", tzn. od 1 września.

d3fvu3j

Przedstawiciele separatystów potwierdzili, że strony zadeklarowały zamiar zastosowania się do tego.

Od czasu wybuchu konfliktu na wschodzie Ukrainy w kwietniu zeszłego roku, po zaanektowaniu Krymu przez Rosję, życie straciło tam ponad 6,5 tys. ludzi.

Zobacz także: Kijów: półtora roku po krwawej rewolucji

d3fvu3j

Podziel się opinią

Share

d3fvu3j

d3fvu3j
Więcej tematów