Trwa ładowanie...
d2yeuu1

Strażak jest dobry na wszystko. Ugasi pożar, odbierze poród...

W nocy z niedzieli na poniedziałek, w miejscowości Budy Czarnockie na Podlasiu strażacy mieli wyjątkowo pracowitą noc. Nie dość, że o północy zostali wezwani na miejsce wypadku to jeszcze musieli odebrać poród. Szczęśliwie obie akcje zakończyły się sukcesem.
Share
Strażacy byli na miejscu pożaru kilka minut po przyjęciu zgłoszenia
Strażacy byli na miejscu pożaru kilka minut po przyjęciu zgłoszeniaŹródło: East News
d2yeuu1

Tuż przed godziną 2 w nocy do strażaków usuwających pozostałości po kolizji dwóch samochodów podszedł mężczyzna z prośbą o pomoc. Właśnie jechał z ciężarną żoną do szpitala, niestety poród już się rozpoczął i liczyła się każda minuta. Szczęśliwie w zespole strażackim znajdował się też ratownik medyczny, który nie tracąc ani chwili wezwał pogotowie i razem z kolegą przystąpił do odbierania porodu.

Dzięki zimnej krwi i profesjonalnemu podejściu do sprawy na świat przyszła zdrowa dziewczynka. - Noworodka zabezpieczono przed utratą ciepła, udzielono wsparcia psychicznego i monitorowano funkcje życiowe matki i niemowlęcia - poinformował bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta PSP w Łomży.

Ponieważ pogotowie długo nie przyjeżdżało na wskazane miejsce, strażacy pod eskortą policji postanowili wyjechać z matką i nowo narodzonym dzieckiem naprzeciw karetce.

Jak zapewnia bryg. Wilczyński, ratownik medyczny, który odbierał poród, towarzyszył matce i dziecku do momentu przekazania ich ratownikom pogotowia, do którego doszło w Marianowie.

Źródło: mylomza.pl

d2yeuu1

Podziel się opinią

Share
d2yeuu1
d2yeuu1
Więcej tematów