Trwa ładowanie...
pożar
16-01-2017 07:20

Straż: od czwartku w pożarach zginęło 27 osób

Tragiczny bilans ostatnich dni. Od czwartku w całej Polsce doszło do 976 pożarów, w których 62 osoby zostały poszkodowane a 27 - zginęło. - To jedne z najtragiczniejszych danych w ostatnich latach - powiedział rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

Straż: od czwartku w pożarach zginęło 27 osóbŹródło: WP, fot: Paweł Kozioł
dnkagzx

Tylko w niedzielę doszło do 230 pożarów, w których rannych zostało 11 osób, a 5 zginęło; jedna osoba zginęła w pożarze drewnianego budynku jednorodzinnego w Drelowie w województwie lubelskim, także jedna osoba, zginęła w pożarze mieszkania w bloku w Koninie (woj. wielkopolskie), dwie osoby zginęły w pożarze domu jednorodzinnego w Dryniowie (woj. mazowieckie), w Łodzi w pożarze budynku jednorodzinnego zginęła jedna osoba.

- To jedne z najtragiczniejszych skutków pożarów w ostatnich wielu latach. Wszystkie te pożary powstały w domach i mieszkaniach, ludzie w pewnym sensie będąc w domach wyłączają myślenie i czujność. To my odpowiadamy za bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich w domu - powiedział Frątczak.

Dodał, że często pożary wybuchały w nocy i późno zostały zauważone. - Dlatego apelujemy o instalowanie czujników dymu, mogą nas obudzić, kiedy wybucha pożar - dodał Frątczak.

dnkagzx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnkagzx
Więcej tematów