Trwa ładowanie...

Straż Graniczna zlikwidowała największą nielegalną fabrykę w Polsce

13,5 mln sztuk papierosów i niemal 16 ton tytoniu. Nielegalna fabryka papierosów w powiecie kościańskim działała na ogromną skalę. Straż Graniczna przejęła sprzęt i towar o wartości 22 mln zł i zatrzymała 14 cudzoziemców.
Share
Fabryka mogła przynieść 30 mln straty Skarbowi Państwa
Fabryka mogła przynieść 30 mln straty Skarbowi PaństwaŹródło: straż graniczna
dslad30

Specjalnie wygłuszona i zaciemniona nielegalna fabryka była ukryta w jednej z hal produkcyjnych. Używano w niej profesjonalnych maszyn służących do produkcji, pakowania i foliowania papierosów.

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP zabezpieczyli ponad 13,4 mln sztuk papierosów różnych marek oraz ponad 15,7 ton suszu tytoniowego.Gdyby ten towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 30 mln zł.

Zobacz wideo z zabezpieczonym towarem.

14 obcokrajowców w areszcie

Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kościanie. Według szacunków śledczych, wyposażenie fabryki oraz półproduktów służących do produkcji papierosów wynosi co najmniej 2 mln zł. Dodatkowo zabezpieczono mienie ruchome o łącznej wartości 77 tys. zł.

   straż graniczna
Źródło: straż graniczna

Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 14 cudzoziemców, którzy pracowali przy nielegalnej produkcji. 9 z nich to obywatele Ukrainy, 5 - Mołdawii. Podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości wyrobów tytoniowych bez zezwoleń. Wszyscy decyzją Sądu Rejonowego w Kościanie zostali aresztowani na okres 3 m-cy.

dslad30

Zobacz także: Papierosy pakowali w kartony na pizzę. Nielegalna fabryka zlikwidowana

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dslad30

Podziel się opinią

Share
dslad30
dslad30
Więcej tematów