Trwa ładowanie...
straż graniczna

Straż Graniczna zatrzymała troje Erytrejczyków. Chcieli przedostać się do Niemiec

Troje Erytrejczyków zostało zatrzymanych po nielegalnym przekroczeniu pieszo polsko-ukraińskiej granicy. Ich celem były Niemcy.

Share
Straż Graniczna zatrzymała troje Erytrejczyków. Chcieli przedostać się do Niemiec
Źródło: WP.PL
d4fzzwk

Do zatrzymania Erytrejczyków przez Straż Graniczną doszło w niedzielę. W grupie była 25-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzny mających 25 i 26 lat. Funkcjonariuszom przyznali, że chcieli dostać się do Unii Europejskiej i zacząć pracować w Niemczech.

Jak informuje rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, Erytrejczycy najpierw dostali się do Sudanu, z którego samolotem polecieli do Moskwy. Następnie samochodem pojechali do Kijowa i dalej pod granicę z Polską.

d4fzzwk

Aktualnie trwają czynności zmierzające do przekazania zatrzymanych z powrotem na Ukrainę.

Jak podaje Straż Graniczna, od początku roku przez tzw. zieloną granicę na Podkarpaciu chciało przedostać się 100 osób.

Zobacz także: Radosław Sikorski: Donald Trump nie lubi Zachodu. Szuka pretekstu, żeby zniszczyć UE i NATO

Erytrea jest jednym z najbardziej zamkniętych i zmilitaryzowanych krajów na świecie rządzonym przez reżim przypominający stalinowski Związek Radziecki. Prześladowania i bieda powodują ucieczkę wielu obywateli tego kraju. Uciekinierzy z jednego z najbardziej zamkniętych państw na świecie mówią o wszechobecnej atmosferze terroru i podejrzeń, życia w strachu przed policją i donosicielami. Obecnie Erytrejczycy są największą grupą migrantów usiłujących dostać się do Europy.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d4fzzwk

Podziel się opinią

Share
d4fzzwk
d4fzzwk
Więcej tematów