Trwa ładowanie...
d17ivje

Straż Graniczna wysoko oceniona przez zachodnich obserwatorów

Przedstawiciele 10 ambasad krajów UE, którzy od poniedziałku do wtorku wizytowali granicę z Obwodem Kaliningradzkim wysoko ocenili pracę polskiej Straży Granicznej. Niektórzy z nich uważają, że strażnicy już teraz spełniają unijne standardy. Inspekcja odbyła się z inicjatywy ambasady Królestwa Szwecji, która kończy swoje przewodnictwo w UE.

d17ivje
d17ivje

Polska straż graniczna już teraz spełnia wymogi stawiane przez Unię służbom ochrony granic - stwierdził niemiecki doradca przedakcesyjny przy MSWiA Werner Schumm. Pozytywne oceny służbom granicznym wystawili także pozostali przedstawiciele unijnych ambasad.

Goście przyjrzeli się pracy strażników granicznych w Bezledach, a także nocnym patrolom wzdłuż "zielonej granicy". Straż Graniczna zaprezentowała m.in. pozorowane schwytanie grupy osób nielegalnie przekraczających granicę.

Według Franciszka Jarońskiego, rzecznika Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, polskie służby graniczne mają w planie zrealizowanie w pełni unijnych standardów do końca 2002 roku. Do tego czasu pogranicznicy mają wzmocnić się kadrowo i zaopatrzyć w nowy sprzęt.(aka)

d17ivje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17ivje
Więcej tematów