Trwa ładowanie...
d3xjy4s

Straż Graniczna rozbiła grupę przemytników ludzi. Za przejazd ciężarówką brali 8 tys. euro

W akcji brały udział służby z Niemiec, Czech, Słowacji i Austrii. Zatrzymano łącznie 170 cudzoziemców oraz 10 osób zaangażowanych w przemyt. Szlak wiódł z Turcji przez Polskę do Niemiec.
Share
 Działania służb z kilku krajów koordynował Europol
Działania służb z kilku krajów koordynował EuropolŹródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d3xjy4s

Straż Graniczna polski wątek przemytu ludzi odkryła we wrześniu 2017 r. Wtedy to 40 cudzoziemców nielegalnie przekroczyło polsko-niemiecką granice w Łęknicy (woj. lubuskie). Śledczy ustalili, że cudzoziemcy wjechali do Polski w tureckiej ciężarówce. Za przemyt odpowiadał mieszkający w Polsce i Niemczech Bułgar oraz współpracujący z nim Polak.

Jak informuje Straż Graniczna, okazało się, że Bułgar i Polak działają w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej ludzi. Obywatele Iraku, Iranu i Syrii płacili za przedostanie się do Niemiec w ciężarówkach od 5 do 8 tys. euro. Trasa wiodła z Turcji przez Bułgarię, Rumunię, Słowację, Czechy lub Polskę do Niemiec. Grupa mogła w ten sposób przemycić nawet kilkaset osób.

W trakcie rozpracowywania grupy zatrzymano łącznie 170 cudzoziemców próbujących przedostać się do Niemiec. W sprawę były zaangażowane służby z Niemiec, Czech Słowacji i Austrii. A ich działania koordynował Europol. Finałem wielomiesięcznego dochodzenia było rozbicie międzynarodowej grupy przestępczej i zatrzymanie na terenie Niemiec, Czech, Austrii, Słowacji oraz Polski 10 członków grupy. Wśród nich są obywatele Turcji, Bułgarii oraz jeden Polak.

d3xjy4s

Straż Graniczna opublikowała film z zatrzymania podejrzanych Bułgarów

Sprawę dotyczącą zatrzymanych na terenie województwa lubuskiego dwóch obywateli Bułgarii oraz dwóch obywateli Turcji prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach. Obywatelom Bułgarii i Turcji za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowanie i pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi kara do 8 lat więzienia. Sąd w Żarach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.

Zobacz także: Borys Budka: nagroda należy się każdemu politykowi

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d3xjy4s

Podziel się opinią

Share
d3xjy4s
d3xjy4s
Więcej tematów