Trwa ładowanie...
d1tnyex
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Strauss-Kahn pozywa prasę za "medialny lincz"

Były szef MFW Dominique Strauss-Kahn i jego żona, znana dziennikarka Anne Sinclair poinformowali o złożeniu pozwów sądowych przeciw kilku gazetom za "medialny lincz". Para wystąpi też na drogę sądową przeciw doradcy prezydenta Francji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dominique Strauss-Kahn z żoną Anne Sinclair
Dominique Strauss-Kahn z żoną Anne Sinclair (AFP, Fot: Mladen Antonov)
d1tnyex

Adwokaci Strauss-Kahna i Sinclair oświadczyli we wtorek, że zaskarżyli już lub zaskarżą pięć francuskich gazet oraz doradcę prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego, Henri'ego Guaino, za nieprawdziwe - ich zdaniem - przedstawienie roli szefa MFW w tzw. aferze Carlton w Lille.

Dotyczy ona domniemanego uczestniczenia przez wielu przedstawicieli władzy i biznesmenów, w tym Strauss-Kahna, w orgiach urządzanych przez sieć zorganizowanej prostytucji działającej w północnej Francji. Strauss-Kahn może być wkrótce przesłuchiwany w tej sprawie.

- Kilka pozwów zostało już zostało lub będzie złożonych przeciw (tytułom prasowym): "L'Express", "Le Figaro", "Le Nouvel Observateur", "Paris Match" i "VSD" - poinformowali adwokaci pary.

d1tnyex

Według nich, sprawa sądowa czeka także Guaino za jego niedawne wypowiedzi o Strauss-Kahnie na antenie kanału telewizyjnego Paris Premiere. Doradca prezydenta ocenił wtedy, że afery seksualne, o które był oskarżony dawny szef MFW, "nie są jego prywatną sprawą". - To, co się stało w USA (czyli podejrzenie Strauss-Kahna o próbę gwałtu na nowojorskiej pokojówce) wynikało z aktu karygodnego pod względem prawnym. W sprawie afery Carlton mamy do czynienia dokładnie z tym samym - powiedział Guaino. Dodał, że w tej ostatniej aferze chodzi o "przypuszczalne relacje (Strauss-Kahna) z ludźmi kierującymi siecią prostytucji".

Nazwisko byłego szefa MFW - jako uczestnika wspomnianych orgii - jest cytowane w medialnych relacjach z orgii organizowanych m.in. w hotelach w Lille. W aferę tę zamieszani byli według prasy przedstawiciele władz lokalnych, policjanci i szefowie dużych przedsiębiorstw. Policja postawiła już zarzuty stręczycielstwa właścicielowi hotelu Carlton w Lille, który miał swoim klientom dostarczać prostytutki.

W następstwie tej sprawy francuskie media donosiły, że Anne Sinclair myśli o rozwodzie ze Strauss-Kahnem.

Od momentu spektakularnego aresztowania w Nowym Jorku w maju br. ujawniane są kolejne skandale seksualne, w które zamieszany był Strauss-Kahn.

d1tnyex

W sierpniu sąd federalny w Nowym Jorku umorzył w końcu sprawę przeciwko Strauss-Kahnowi, którego o gwałt oskarżyła 33-letnia pokojówka. Strauss-Kahna czeka jednak sprawa z powództwa cywilnego złożonego przeciwko niemu przez ową pokojówkę. Były szef MFW powiedział we wrześniu, że w nowojorskim hotelu doszło do "niepłatnego" stosunku seksualnego między nim a pokojówką.

Z kolei paryska prokuratura umorzyła w październiku dochodzenie w sprawie oskarżenia Strauss-Kahna o próbę zgwałcenia pisarki Tristane Banon w 2003 roku. Śledczy stwierdzili co prawda, że Strauss-Kahn dopuścił się napastowania seksualnego wobec pisarki, ale sprawy z tego paragrafu ulegają przedawnieniu po trzech latach.

d1tnyex

Podziel się opinią

Share

d1tnyex

d1tnyex
Więcej tematów