Strajk w LOT. Dynamiczna sytuacja
LOT zwalnia dyscyplinarnie za strajk. Rzecznik zwraca uwagę na straty. - Odwołano w sunie 28 rejów - podkreślił. Na miejscu są między innymi Bartosz Arłukowicz i Ewa Kopacz. Nie zabrakło też reportera Wirtualnej Polski.
Dziennikarz TVN24 zapytał jednego z pracowników o warunki pracy w LOT. - To jest korzystna forma zatrudnienia, firma daje nam szansę rozwijać się - powiedział w rozmowie z reporterem. Dodał również, że przekaz medialny o trwającym strajku jest "jednostronny".
Już po rozmowach z posłami opozycji w przedstawicielami załogi. Prezes LOT Rafał Milczarski uznał, że strajk jest "nielegalny". W rozmowie z dziennikarzami poinformował, że protetsujący "straszyli, wyśmiewali, korzystali z przemocy słownej a nawet i fizycznej wobec ośób, które chcą tu (w LOT - przyp. red.) pracować".
Przewodniczący związku zawodowego pilotów komunikacyjnych w PLL LOT Adam Rzeszot (po lewej), wiceprzewodniczący OPZZ Piotr Ostrowski (po prawej) oraz przewodniczący branży transport OPZZ Leszek Miętek (w środku) podczas konferencji prasowej w siedzibie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w Warszawie.
Tak wygląda sytuacja na miejscu.
Argumentacja pana prezesa Milczarskiego i zarządu jest taka: Uważamy, że jesteście wielbłądami. Dopóki sąd prawomocnie nie stwierdzi, że jest inaczej, macie klękać jak wielbłądy po to, żebysmy mogli wygodnie wchodzić na wasze garby
Opozycja domaga się, by premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat sytuacji w PLL LOT.
To, co zrobił nie jest godne. Prezes PLL LOT powinien odejść - to jeden z naszych postulatów. Drugi to przywrócenie zwolnionych pracowników
Nie chodzimy po biurach, nie zastraszamy ich. Nie mamy pretensji do tych, co pracują - dodaje Szelągowska.
Według prezesa PLL LOT zwolnione osoby w siedzibie spółki przebywają nielegalnie.
Agnieszka Szelągowska, wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego, mówi o mobbingu i nękaniu w spółce.
Strajkujący wywołują presję na naszych pracownikach
Przedstawiamy fragment oświadczenia OPZZ.
Protestujacy domagają się dymisji prezesa LOT.
Firma zachęca pasażerów, by na bieżąco sprawdzali status rejsów na stronie www.lot.com w zakładce www.lot.com/pl/pl/status-lotu.
Na lotnisku Chopina w Warszawie nie wylądują samoloty ze Szczecina, Zielonej Góry, Hamburga, Amsterdamu, Berlina, Moskwy, Paryża, Chicago, Nowego Jorku, Londynu, Toronto, Tokyo i Seulu.
Zaostrza się konflikt w PLL LOT. Związkowcy nie przestają strajkować, zarząd nie ustępuje. Sytuacja jest napięta, bo protest odbija się na pasażerach. Odwoływane są kolejne loty. "Nie dam się szantażom" - zapewnia prezes spółki.
Powiązane tematy:
Prezes LOT otoczony tłumem ludzi
Pani Monika Żelazik (związek zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego) nie zostanie przywrócona do pracy, bo stanowiłaby niebezpieczeństwo dla pasażerów