Trwa ładowanie...
d45m12m
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Strajk sparaliżuje lotnisko w Tel Awiwie

Związek zawodowy pracowników lotniska w Tel Awiwie zapowiedział na piątek i sobotę strajk personelu, co doprowadzi do całkowitego sparaliżowania lotniska im. Ben Guriona na około 26 godzin w okresie największego ruchu turystycznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk sparaliżuje lotnisko w Tel Awiwie
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d45m12m

Lotnisko będzie zamknięte od zachodu słońca w piątek, to jest od początku dnia wypoczynku, szabatu, aż do soboty wieczór.

Związki pracowników lotnisk domagają się od władz zarządzających izraelskimi portami lotniczymi ograniczenia liczby zatrudnianych przez nie tanich pracowników sezonowych, kierowanych przez rozmaite agencje pośrednictwa pracy.

Związkowcy protestują przeciwko sytuacji, w której "wszyscy mówią o potrzebie położenia kresu kontraktowaniu pracowników poprzez agencje pośrednictwa pracy, podczas gdy organ zarządzający portami lotniczymi stale zwiększa ich zatrudnianie".

d45m12m

Port lotniczy w Tel Awiwie praktycznie obsługuje niemal wszystkie loty międzynarodowe do Izraela. Izrael ma jeszcze jedno międzynarodowe lotnisko, w Ejlacie nad Morzem Czerwonym, na które kieruje samoloty w nadzwyczajnych sytuacjach, jak to było podczas ostatniej wojny w Gazie w 2014 roku.

Strajk przeszkodzi w podróży około 30 tysiącom pasażerów.

d45m12m

Podziel się opinią

Share

d45m12m

d45m12m
Więcej tematów