ycipk-7z648u

Strajk nauczycieli zawieszony? Nie dla maturzystów z Lublina

Matury wciąż zagrożone. Mimo, że ZNP zawiesiło strajk nauczycieli, niektórzy pedagodzy wciąż nie klasyfikowali swoich maturzystów. Jak na wyrok, czekają uczniowie jednego z liceów w Lublinie, gdzie przesunięte zostało zakończenie roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZNP zawiesił strajk nauczycieli, mimo to wciąż pojawiają się problemy z klasyfikacją uczniów
ZNP zawiesił strajk nauczycieli, mimo to wciąż pojawiają się problemy z klasyfikacją uczniów (East News)
ycipk-7z648u

"II LO w Lublinie nie klasyfikowano uczniów klas trzecich. Nauczyciele nadal są za strajkiem" - poinformował redakcję Dziejesię internauta Dejw.

Sytuacja ta jest pokłosiem zawieszenia strajku przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Nie wszyscy nauczyciele zgadzają się z tym stanem rzeczy, czego przykładem jest brak klasyfikacji uczniów przez pedagogów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie.

Zakończenie roku przesunięte

Jaki los czeka maturzystów tej placówki? W oświadczeniu wysłanym do WP czytamy, że planowane na piątek zakończenie roku zostało przesunięte, ponieważ na radzie pedagogicznej nie zebrała się wystarczająca liczba nauczycieli. "Odbędzie się o godzinie 16:00 w poniedziałek, o czym zostali poinformowani uczniowie przez stronę internetową naszej szkoły" - tłumaczą władze szkoły.

ycipk-7z648u

Zobacz także: Minister Zalewska żaliła się posłowi. Jakubiak uchyla rąbka tajemnicy

"Mamy nadzieję, że do tego czasu uchwalona ustawa zostanie podpisana przez pana prezydenta i pozwoli dyrektorowi szkoły rozstrzygać o wynikach klasyfikacji i promocji uczniów" - czytamy w komunikacie. Szkoła oświadcza też, że nauczyciele w poniedziałek normalnie przystąpią do pracy.

Specustawa

W nocy z czwartku na piątek senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o systemie oświaty i prawie oświatowym. Jeszcze w piątek popołudniu, swój podpis pod nią złożył prezydent Andrzej Duda.

ycipk-7z648u

W Twojej szkole nauczyciele dalej strajkują? Poinformuj nas na dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-7z648u
ycipk-7z648u