Trwa ładowanie...

Strajk nauczycieli: podano wstępne wyniki referendum strajkowego. Co na to Beata Szydło?

Strajk nauczycieli: znamy wstępne wyniki referendum strajkowego nauczycieli. Za strajkiem opowiedziało się od 85 do 90 osób z placówek edukacyjnych. Zdaniem Beaty Szydło priorytet stanowią uczniowie

Share
Strajk nauczycieli: podano wstępne wyniki referendum strajkowego. Co na to Beata Szydło?Źródło: WP.PL
d2es1jd

Strajk nauczycieli – znamy wstępne wyniki referendum

W poniedziałek 25 marca zakończyło się trwające od 5 marca referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Referendum odbywało się we wszystkich szkołach oraz placówkach, z którymi w ramach sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia odnośnie żądań o podwyższenie wynagrodzeń zasadniczych o tysiąc złotych. W poniedziałek 25 marca o 11:30 prezes ZNP, Sławomir Broniarz, podał, że do sporu zbiorowego weszło aż 85% szkół i przedszkoli. Potwierdził on również informacje podane przez rzeczniczkę ZNP, że za strajkiem opowiedziało się od 85% do 90% pracowników placówek edukacyjnych, zaangażowanych w spór.

Strajk nauczycieli – dla Beaty Szydło priorytetem uczniowie

Wicepremier, Beata Szydło, oznajmiła, że oświata stanowi absolutny priorytet. Wyraziła też gotowość do zmiany reform oraz realizowania programu podwyżek dla nauczycieli. Według niej to właśnie uczniowie stanowią priorytet dla rządu PiS. Zwróciła uwagę na fakt, że młodzi ludzie znaleźli się w stresującej sytuacji, w obliczu nadchodzących egzaminów. Zdaniem Szydło, głównym zadaniem rządu jest zrobienie wszystkiego, aby testy sprawdzające wiedzę uczniów zorganizowano w ustalonych terminach. Przypominamy, że jeżeli taka będzie wyrażona w referendum wola większości, kolejny strajk wypadnie 8 kwietnia, przez co może się zbiec z egzaminami. Egzaminy gimnazjalne zaplanowano na 10,11 i 12 kwietnia, natomiast egzaminy ósmoklasistów na 15,16 i 17 kwietnia.

d2es1jd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2es1jd
d2es1jd
Więcej tematów