Trwa ładowanie...
d1z7sa2

Strajk nauczycieli 2019 odroczony, ale nie na długo

Włoski strajk nauczycieli 2019 miał rozpocząć się we wtorek 15 października. Jednak z powodu wątpliwości pośród nauczycieli data jego rozpoczęcia została przesunięta. Kiedy rozpocznie się strajk nauczycieli i jak będzie wyglądał?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Broniarz przekłada włoski strajk nauczycieli
Sławomir Broniarz przekłada włoski strajk nauczycieli (Agencja Gazeta)
d1z7sa2

Strajk nauczycieli 2019 miał rozpocząć się we wtorek 15 października. Taką datę ustalił ZNP. Sławomir Broniarz poinformował, że z powodu wielu zapytań nauczycieli strajk rozpocznie się nieco później.

Zapytania nauczycieli miały dotyczyć przede wszystkim technicznej strony protestu. - Dostawaliśmy liczne pytania od nauczycieli i dyrektorów, którzy wyrażali zaniepokojenie, że związek nie przyjął uchwały w sprawie protestu – mówił w rozmowie z tvn24.pl Sławomir Broniarz. Prezes ZNP poinformował, że zarząd spotka się 22 października i przyjmie stosowną uchwałę.

Włoski strajk nauczycieli 2019. Kiedy się zacznie i jak będzie wyglądał?

Zgodnie z zapowiedziami Sławomira Broniarza strajk nauczycieli 2019 ma rozpocząć się 22 października i potrwa bezterminowo. Jak będzie przebiegał jesienny strajk nauczycieli? Nauczyciele będą przeprowadzać strajk włoski. Oznacza to, że szkoły będą otwarte, zajęcia będą się odbywały, ale nauczyciele będą wykonywali jedynie swoje obowiązki. Co to oznacza dla rodziców i uczniów? W trakcie strajku nauczycieli mogą zostać odwołane zajęcia pozalekcyjne, które nauczyciel prowadził nieodpłatnie. Dodatkowo odwołane zostaną wycieczki i popołudniowe wyjścia do muzeów teatrów, kin itp.

Przed rozpoczęciem włoskiego strajku nauczycieli, pedagodzy będą prowadzić akcję informacyjną dla uczniów i rodziców.

d1z7sa2

Podziel się opinią

Share

d1z7sa2

d1z7sa2
Więcej tematów