Trwa ładowanie...

Strajk nauczycieli 2019 odroczony, ale nie na długo

Włoski strajk nauczycieli 2019 miał rozpocząć się we wtorek 15 października. Jednak z powodu wątpliwości pośród nauczycieli data jego rozpoczęcia została przesunięta. Kiedy rozpocznie się strajk nauczycieli i jak będzie wyglądał?

Strajk nauczycieli 2019 odroczony, ale nie na długoŹródło: Agencja Gazeta
d2vezqy
d2vezqy

Strajk nauczycieli 2019 miał rozpocząć się we wtorek 15 października. Taką datę ustalił ZNP. Sławomir Broniarz poinformował, że z powodu wielu zapytań nauczycieli strajk rozpocznie się nieco później.

Zapytania nauczycieli miały dotyczyć przede wszystkim technicznej strony protestu. - Dostawaliśmy liczne pytania od nauczycieli i dyrektorów, którzy wyrażali zaniepokojenie, że związek nie przyjął uchwały w sprawie protestu – mówił w rozmowie z tvn24.pl Sławomir Broniarz. Prezes ZNP poinformował, że zarząd spotka się 22 października i przyjmie stosowną uchwałę.

Włoski strajk nauczycieli 2019. Kiedy się zacznie i jak będzie wyglądał?

Zgodnie z zapowiedziami Sławomira Broniarza strajk nauczycieli 2019 ma rozpocząć się 22 października i potrwa bezterminowo. Jak będzie przebiegał jesienny strajk nauczycieli? Nauczyciele będą przeprowadzać strajk włoski. Oznacza to, że szkoły będą otwarte, zajęcia będą się odbywały, ale nauczyciele będą wykonywali jedynie swoje obowiązki. Co to oznacza dla rodziców i uczniów? W trakcie strajku nauczycieli mogą zostać odwołane zajęcia pozalekcyjne, które nauczyciel prowadził nieodpłatnie. Dodatkowo odwołane zostaną wycieczki i popołudniowe wyjścia do muzeów teatrów, kin itp.

Przed rozpoczęciem włoskiego strajku nauczycieli, pedagodzy będą prowadzić akcję informacyjną dla uczniów i rodziców.

d2vezqy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vezqy
Więcej tematów