ycipk-3puh6m

Strajk nauczycieli 2019. Jest komunikat ZNP

Strajk nauczycieli trwa nadal. Środa to kolejny dzień, w którym dzieci w zdecydowanej większości szkół nie będą miały lekcji. "Odpowiedzialność za los maturzystów w strajkujących w całej Polsce liceach i technikach spada na rząd" - brzmi komunikat Zarządu Głównego ZNP po posiedzeniu Prezydium.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk nauczycieli 2019. To już trzeci tydzień
Strajk nauczycieli 2019. To już trzeci tydzień (East News)
ycipk-3puh6m

Strajk nauczycieli trwa już dwa tygodnie i nic nie wskazuje na to, żeby szybko się zakończył. Wszystkie rozmowy między związkowcami a rządem nic nowego nie wniosły.

ZNP i FZZ oraz pracodawcy nie wezmą w piątek udziału w obradach okrągłego stołu na temat oświaty na Stadionie Narodowym. Tymczasem Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy Nauczycieli zdecydował, że zrzeszone w nim szkoły będą klasyfikować uczniów.

ZNP wydało komunikat po wtorkowym posiedzeniu Prezydium. "Odpowiedzialność za los maturzystów w strajkujących w całej Polsce liceach i technikach spada na rząd. Decyzja o klasyfikowaniu należy do rad pedagogicznych. Trwa akcja strajkowa!

ycipk-3puh6m

Prezydium ZG ZNP – po przerwie – zbierze się w czwartek, 25.04 o godz. 9.00. ZNP wyraża podziw dla tych strajkujących, którzy protestują trzeci tydzień! Jesteśmy razem!" - czytamy w komunikacie.

Strajk nauczycieli. Jest informacja o maturach

ycipk-3puh6m

Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy podjął decyzję, że jego członkowie będą klasyfikować uczniów. - Apelujemy do dyrektorów szkół o niezwłoczne zwołanie rad pedagogicznych - stwierdzili przedstawiciele Komitetu.

Nauczyciele nie kończą strajku, ale chcą zorganizować rady klasyfikacyjne. Sławomir Broniarz tłumaczy natomiast, że stanowisko Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego nie jest wiążące dla żadnej ze szkół.

Wiadomo, że z decyzją o klasyfikacji uczniów nie zgadza się między innymi komitet w Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu.

Zobacz także:#GdybyNieNauczyciel. Jurek Owsiak wspiera akcję Wirtualnej Polski

ycipk-3puh6m

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3puh6m

ycipk-3puh6m
ycipk-3puh6m