Trwa ładowanie...
Strajk Kobiet za Wojciechem B. Konferencja Marty Lempart [NA ŻYWO]

Strajk Kobiet za Wojciechem B. Konferencja Marty Lempart [NA ŻYWO]

Strajk Kobiet dla kilku osób skończył się zarzutami, a nawet zatrzymaniem przez służby. Aresztu dla Wojciecha B., który miał najechać busem na policję, chce prokuratura. Zarzuty usłyszała też Marta Lempart. W tej sprawie Strajk Kobiet zabierze głos na konferencji.

Share
d107h7f

Strajk Kobiet zwołał specjalną konferencję prasową, której tematem będą zarzuty dla kilku osób związanych z protestami wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji ze względu na wady płodu.

Konferencja Strajku Kobiet rozpoczęła się chwilę po godzinie 18 w piątek 12 lutego w siedzibie Strajku Kobiet przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. "Zapraszamy na briefing prasowy dotyczący zatrzymania i zarzutów postawionych aktywiście związanemu ze Strajkiem Kobiet oraz zarzutów i spraw toczących się przeciwko innym osobom, w tym Marcie Lempart" - informowali wcześniej liderzy organizacji.

d107h7f

Strajk Kobiet w obronie Wojciecha B. Konferencja Marty Lempart

Konferencja Lempart będzie dotyczyła m.in. Wojciech B., w obronie którego w piątek od rana Strajk Kobiet pikietował przed siedzibą Prokuratury Okręgowej w Warszawie przy ul. Kruczej. Powodem było zatrzymanie Wojciecha B., który w piątek usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy policji oraz kierowania w stosunku do nich gróźb spowodowania uszczerbku na zdrowiu.

Chodzi o zdarzenia z 29 stycznia, gdy Wojciech B. miał wjechać busem na chodnik, a następnie najechać na funkcjonariuszy, którzy zabezpieczali tam trwający protest Strajku Kobiet. Wojciech B. miał też kierować wobec policjantów groźby karalne.

Oprócz Wojciecha B. zarzuty w ostatnich dniach usłyszała także liderka Strajku Kobiet Marta Lempart. Zdaniem prokuratury kobieta miała złamać przepisy i zorganizować protesty w ramach Strajku Kobiet (stwarzać zagrożenie epidemiologiczne), znieważyć policjanta i pochwalać niszczenie kościołów.

Marta Lempart do zarzutów się nie przyznała. Liderka Strajku Kobiet odmówiła też składania wyjaśnień w sprawie.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d107h7f

Podziel się opinią

Share
d107h7f
d107h7f
Więcej tematów