Trwa ładowanie...
d4kkpkk

Strajk kobiet. W Łodzi dołączyli motocykliści

W sobotę przed południem w Łodzi zaczął się Moto Spacer pod hasłem "Motocykliści wspierają kobiety". Według organizatorów motomanifestacji, to spontaniczna jazda motocyklami po mieście i nie ma charakteru zgromadzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Motocykliści od samego początku wsparli Strajk Kobiet
Motocykliści od samego początku wsparli Strajk Kobiet (East News, Fot: Tomek Jastrzębowski)
d4kkpkk

"Protestujemy przeciwko traktowaniu kobiet przedmiotowo! Dlatego w sobotę 31 października chcemy pojeździć po Łodzi. Oczywiście właściwie oznakowani" - informują w mediach społecznościowych motocykliści.

I jak dodają, nie zgadzają się z ograniczaniem praw kobiet. "Nie wolno zmuszać kobiet do heroizmu. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 22 października jest nie do przyjęcia w normalnym, cywilizowanym kraju" - przekazują.

Spontaniczna forma protestu spotkała się z ciepłym przyjęciem kobiet. "Przez Łódź jadą Motocykliści wspierający Strajk Kobiet! Zróbmy dla nich spontaniczny hałas - ustawiajcie się wzdłuż trasy przejazdu z banerami i transparentami, pozdrawiajcie ekipę na dwóch kółkach!" - piszą organizatorki strajku kobiet w Łodzi.

d4kkpkk

Według "Dziennika Łódzkiego" pod stadionem Widzewa zebrało się ponad tysiąc motocyklistów. Wsparli oni również piątkowy protest w Warszawie.

Strajk Kobiet. Ataki na kościoły zostały wyciszone? Marcin Duma z IBRiS o reakcji Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kkpkk

Podziel się opinią

Share
d4kkpkk
d4kkpkk
Więcej tematów