Trwa ładowanie...

Strajk Kobiet. Transparent na krzyżu na Giewoncie

Strajk Kobiet dotarł na Giewont? Tak wynika ze zdjęcia, które pojawiło się w sieci. Olbrzymi transparent zawisł na krzyżu.
Share
Strajk Kobiet dotarł na Giewont. Akcja protestujących (zdjęcie ilustracyjne)
Strajk Kobiet dotarł na Giewont. Akcja protestujących (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: PAP
d2weuvh

W sieci pojawiły się zdjęcia z Giewontu. Widać na nim olbrzymi transparent, który pojawił się na metalowym krzyżu.

"Przemoc domowa to nie tradycja" - można przeczytać na banerze, na którym nadrukowano również charakterystyczną błyskawicę.

Jak informuje Strajk Kobiet z Podhala, baner został ściągnięty od razu po akcji.

Nie tylko Strajk Kobiet. Flagi i banery na Giewoncie

To nie pierwszy taka akcja na szczycie. W połowie sierpnia na symbolicznym krzyżu ustawionym na Giewoncie pojawiła się tęczowa flaga. Nie wiadomo kto ją powiesił, ale flaga została szybko zdjęta przez pozostałych turystów.

d2weuvh

Warto przypomnieć, że przed wyborami prezydenckimi na krzyżu na Giewoncie pojawił się baner Andrzeja Dudy. Plakat miał zostać zawieszony przez koło różańcowe pod przewodnictwem księdza. Kiedy o materiale wyborczym na Giewoncie dowiedział się Tatrzański Park Narodowy, na miejsce wysłany został pracownik. Kiedy dotarł na miejsce, baneru już nie było.

Donald Tusk uderza w PiS. Michał Dworczyk mocno odpowiada

Strajk Kobiet protestuje. Burza po decyzji TK ws. aborcji w Polsce

Przypomnijmy: po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji wybuchły gwałtowne protesty w ramach Strajku Kobiet. Manifestujący nie zgadzali się z orzeczeniem TK, który wskazywał na to, że terminacja ciąży z powodu ciężkiego uszkodzenia płodu jest niekonstytucyjna. Największy protest odbył się w stolicy pod hasłem "Marsz na Warszawę", brało w nim udział wiele tysięcy osób.

d2weuvh

Strajk Kobiet powołał również złożoną z ekspertów i aktywistów rad konsultacyjną, która ma uporządkować postulaty protestujących.

- Żądamy, żeby pieniądze, które teraz płyną szerokim strumieniem do kościoła i do PiS zostały przekazane w całości na ochronę zdrowia. Ochrona zdrowia w tej chwili w Polsce leży. Żądamy, żeby rząd w ciągu tygodnia podwyższył finansowanie do 10 proc PKB. Jeśli chodzi o kobiety i o pandemię, wiemy o tym, że ludzie umierają w karetkach pogotowia, czekając na wjazd do szpitali. Żądamy, żeby to było zmienione. Nie wiem, jak to zrobicie - to tylko niektóre z postulatów, które pojawiły się podczas niedawnej konferencji prasowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2weuvh

Podziel się opinią

Share
d2weuvh
d2weuvh
Więcej tematów