Trwa ładowanie...

Strajk kobiet. Prymas Polski abp Wojciech Polak apeluje o nieodpowiadanie agresją

Prymas Polski abp Wojciech Polak opublikował apel, w którym wzywa wiernych do rozsądku przy obchodach Wszystkich Świętych. Prymas odniósł się również do przetaczającej się przez Polskę fali protestów i nawoływał do zaniechania agresji.

Strajk kobiet. Prymas Polski abp Wojciech Polak apeluje o nieodpowiadanie agresjąStrajk kobiet. Prymas Polski abp Wojciech Polak apeluje o nieodpowiadanie agresjąŹródło: PAP, fot: Piotr Polak
d2ocpi3
d2ocpi3

Apel abp. Wojciecha Polaka zostało opublikowany na stronach Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Strajk kobiet. Prymas apeluje o rozsądek na Wszystkich Świętych

Abp Polak zwrócił uwagę na lawinowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce i wspomniał o odpowiedzialności Kościoła. "Jako Kościół jesteśmy szczególnie odpowiedzialni za zdrowie i życie wszystkich powierzonych naszej duszpasterskiej trosce. Dlatego raz jeszcze apeluję o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych. To nie tylko przejaw naszego rozsądku, ale przede wszystkim wyraz naszej miłości bliźniego" - czytamy.

Prymas zachęcił, by tradycyjne wizyty na grobach bliskich w Dniu Wszystkich Świętych rozłożyć na kilka dni. "Proszę także o szczególną odpowiedzialność w czasie uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dnia Zadusznego. Rozłóżmy czas odwiedzin grobów naszych najbliższych na cmentarzach na różne dni listopada" - napisał abp Polak.

Prof. Krzysztof Simon mówi o zakażeniach wśród nauczycieli. Ekspert ma jasne zdanie

Strajk kobiet. Abp Polak: "Proszę nie odpowiadanie agresją"

Arcybiskup odniósł się również do protestów, które przetaczają się przez Polskę po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Polak zaznaczył, że stanowisko Kościoła jest w tej sprawie jednoznaczne, ale jednocześnie wezwał do zaniechania wszelkiej agresji. "Nie można oczekiwać od osób wierzących, aby wyparli się jednego z fundamentów swojej wiary, jakim jest szacunek dla każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Nie wolno nam jednak zapominać o przykazaniu miłości bliźniego. Moralnym obowiązkiem chrześcijanina jest deeskalacja konfliktu, a nie jego wzmaganie" - czytamy w apelu prymasa Polski.

d2ocpi3

Abp Polak zaapelował do protestujących o szacunek dla miejsc świętych i zwrócił się także do wiernych z prośbą o modlitwę. "Apelując do osób protestujących o szacunek dla miejsc świętych, proszę jednocześnie Was, Siostry i Bracia, abyście nie odpowiadali agresją. Naszą reakcją ma być modlitwa i ekspiacja za dokonane profanacje. Proszę Was wszystkich, aby Kościół nadal był miejscem otwartym dla każdego człowieka, przestrzenią pojednania, zgody i wzajemnego szacunku" - napisał metropolita gnieźnieński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ocpi3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ocpi3
Więcej tematów