Trwa ładowanie...
d2bhbg2

Strajk do odwołania w Rybniku. Rozmowy o podwyżkach zakończone fiaskiem

Strajk w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku potrwa do odwołania. Taką informację podał Piotr Rajman, przewodniczący Solidarności w szpitalu. Pracownicy domagali się podwyżek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rybnik. Strajk w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym potrwa do odwołania.
Rybnik. Strajk w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym potrwa do odwołania. (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d2bhbg2

Sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku pogarsza się. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, miał tam miejsce jednodniowy strajk związany z brakiem podwyżek dla pracowników.

Rybnik. Rozmowy o podwyżkach zakończone fiaskiem

Dziś odbyły się rozmowy szpitala z władzami województwa śląskiego. Negocjacje zakończyły się fiaskiem, o czym w mediach społecznościowych poinformowała Anna Kropaczek, dziennikarka RMF FM.

Informację potwierdził tez portal rybnik.com.pl, który rozmawiał z przewodniczącym "Solidarności" w szpitalu, Piotrem Rajmanem. - Dzisiaj pani dyrektor szpitala spotkała się z wicemarszałkiem województwa śląskiego - Dariuszem Starzyckim. Ten powiedział, że nie da nic, ale to pani dyrektor ma szukać rozwiązań. Wobec takiej postawy nie widzimy innego wyjścia - mówił Rajman.

d2bhbg2

Czytaj też: Pracownicy rybnickiego szpitala chcą podwyżek. 94 proc. głosujących za strajkiem

Zobacz też: Krzysztof Gawkowski zapowiada pozew przeciwko TVP. Za materiał o Robercie Biedroniu

Rybnik. Strajk w szpitalu i na ulicach

Przewodniczący związku zawodowego w szpitalu dodaje, że protest będzie odbywał się zarówno w szpitalu jak i na ulicach. Ma rozpocząć się w poniedziałek, 24 lutego i potrwać do odwołania.

d2bhbg2

Michał Sieroń rzecznik szpitala pytany przez lokalny portal o to, dlaczego nie doszło do porozumienia, odpowiedział wprost: "nie ma pieniędzy". Jak twierdzi, każde pójście na ugodę wiązałoby się z jeszcze większym zadłużeniem szpitala, a żądania związkowców opiewają na kwotę ponad 6 milionów złotych.

Szpital w środę wyda komunikat w sprawie strajku. Jak dodaje Sieroń, sytuacja do 24 lutego nie ulegnie poprawie i nikt nie spodziewa się nagłego zastrzyku gotówki.

Źródło: RMF FM/rybnik.com.pl

Czytaj również: Szpital pochwalił się zatrudnieniem policjanta. Funkcjonariusz wozi pacjentów

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2bhbg2

Podziel się opinią

Share

d2bhbg2

d2bhbg2
Więcej tematów