Trwa ładowanie...

Stowarzyszenie "Agenta Tomka" pod lupą wojewody z PiS. Dziesiątki tysięcy poszły na bieliznę i narty?

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki z PiS zlecił kontrolę w Stowarzyszeniu ECWS Helper, którego prezesem jest Tomasz Kaczmarek, znany jako "agent Tomek”. Chodzi o dotacje celowe, które miały być przeznaczone na środowiskowe domy samopomocy. Tylko przez trzy lata do organizacji Kaczmarka trafiło na ten cel ponad 10 mln zł.

Stowarzyszenie "Agenta Tomka" pod lupą wojewody z PiS. Dziesiątki tysięcy poszły na bieliznę i narty?Źródło: Agencja Gazeta, fot: Przemysław Skrzydło
d48zv8t
d48zv8t

- Urzędnicy z olsztyńskiego magistratu zakwestionowali wydatki na kwotę ponad 110 tys. zł, natomiast procedura jeszcze trwa, decyzja ws. ewentualnego odebrania dotacji jeszcze nie zapadła - mówi WP Patryk Pulikowski, rzecznik olsztyńskiego magistratu.

Pieniądze miały być wydane m.in. na bieliznę marki Calvin Klein, sprzęt narciarski czy drona - informuje Fakt24.pl. Rozliczenia między miastem a stowarzyszeniem sprawdza jeszcze wojewoda. - W sprawie zwrotu dotacji zostanie wydana decyzja administracyjna, od której przysługuje odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego – ujawnia w rozmowie z Fakt24.pl rzecznik olsztyńskiego ratusza.

Zobacz też: PiS i duże pieniądze

Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego Helper brało dotacje od miasta Olsztyn już od 2011 r. Przykładowo: tylko w 2012 r. stowarzyszenie Tomasza Kaczmarka dostało ponad 4,2 mln zł. Na co? Chodziło o prowadzenie środowiskowego domu samopomocy "Centrum Alzheimera-Dar Serca” w Olsztynie i podobną placówkę, która miała dopiero powstać.

d48zv8t

Słynny agent CBA nie chciał odnosić się do działań ratusza, bo nie przekazano mu jeszcze formalnej decyzji o odebraniu dotacji. W oświadczeniu przesłanym Fakt24.pl tłumaczy: "Stowarzyszenie Helper, prowadzące na terenie Warmii i Mazur sześć Środowiskowych Domów Samopomocy, zawsze funkcjonowało w sposób transparentny, świadcząc opiekę osobom wykluczonym, niepełnosprawnym oraz chorym na Alzheimera na najwyższym poziomie. Wszystkie dotychczasowe kontrole przeprowadzane na przestrzeni ostatnich siedmiu lat nie kwestionowały jakichkolwiek zakupów dokonanych dla naszych podopiecznych”.

Źródło: Fakt24.pl,WP

d48zv8t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48zv8t
Więcej tematów