Trwa ładowanie...
d1rp9eq

Stolec: nowy proboszcz, koniec protestu

Zakończył się trwający niemal tydzień protest parafian ze Stolca w woj. łódzkim, którzy domagali się odwołania miejscowego proboszcza. W sobotę z parafianami spotkał się biskup kaliski Stanisław Napierała.

d1rp9eq
d1rp9eq

_ Biskup diecezji kaliskiej poinformował nas, że proboszcz odszedł z parafii ze względu na stan zdrowia i przedstawił nam nowego proboszcza_ - poinformowała jedna z protestujących, Krystyna Grzelak.

Parafianie postanowili przerwać protest, zdjęli łańcuchy i kłódki z bramy kościoła i plebani. _ Chcemy dać szansę nowemu proboszczowi, który wydaje się być bardzo miłym człowiekiem_ - wyjaśniła Grzelak.

Protest parafian rozpoczął się po odwołaniu młodego wikarego, który - ich zdaniem - robił dla nich dużo dobrego. Parafianie domagali się natomiast odwołania proboszcza, któremu zarzucali pobieranie wygórowanych opłat za posługi kapłańskie i niewłaściwe traktowanie parafian.

Przez kilka dni świątynia była zamknięta, a na bramy kościoła i plebani parafianie założyli łańcuchy i kłódki. Przez całą dobę przed kościołem stała też grupa okolicznych mieszkańców.(miz)

d1rp9eq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rp9eq
Więcej tematów