Trwa ładowanie...
d3bmgv3

Stoczniowcy przed Urzędem Wojewódzkim

Blokada drogi wyjazdowej z miasta (PAP/Jerzy Undro)
Po ponad trzygodzinnym marszu ulicami Szczecina stoczniowcy dotarli przed Urząd Wojewódzki. Do protestujących wyszedł wicewojewoda Andrzej Durka.

Share
d3bmgv3

Durka poinformował stoczniowców, że wystąpił do centrali Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych z wnioskiem o wypłatę pracownikom zaległych pensji. Zapewnił, że w tej sprawie jeszcze w środę lub w czwartek powinna zapaść decyzja.

Wcześniej Fundusz odmawiał wypłaty, argumentując, że musi zapaść decyzja sądu o upadłości Stoczni Szczecińskiej. W środę sąd zdecydował, że zanim ogłosi ewentualną upadłość spółki, w sprawie majątku Stoczni muszą wypowiedzieć się biegli. Sąd dał im na to trzy tygodnie.

Wicewojewoda powiedział też stoczniowcom, że nie ma jeszcze decyzji, dla ilu z nich znajdzie się praca w nowej firmie, która ma powstać na bazie upadającej stoczni. Dodał, że władze wojewódzkie pracują nad pakietami ochronnymi dla stoczni, przemysłu stoczniowego, a także jego kooperantów.

Stoczniowcy przerywali wystąpienie Durki gwizdami i okrzykami: "Złodzieje" i nieparlamentarnymi określeniami. Zapowiedzieli także, że "odwdzięczą się w zbliżających się wyborach". (reb)

d3bmgv3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bmgv3
d3bmgv3
Więcej tematów