Trwa ładowanie...
d1d1mzk

Stefan Niesiołowski odchodzi z PO? Powstaje nowe koło poselskie

• W środę ma zostać zaprezentowany skład nowego koła poselskiego
• Znajdą się w nim - usunięci latem z PO - Michał Kamiński, Jacek Protasiewicz i Stanisław Huskowski - dowiedziała się nieoficjalnie PAP
• Twórcy koła sądzą, że dołączą do nich kolejni spośród obecnych posłów PO
• Pojawiły się nazwiska Stefana Niesiołowskiego i Bożenny Bukiewicz
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stefan Niesiołowski odchodzi z PO? Powstaje nowe koło poselskie
(WP)
d1d1mzk

W kontekście ewentualnego wyjścia z PO w mediach pojawiły się nazwiska - Stefana Niesiołowskiego i Bożenny Bukiewicz. Posłanka zdementowała jednak te doniesienia w rozmowie z PAP. - Nigdzie nie wychodzę, do żadnego koła, zostaję w Platformie - powiedziała Bukiewicz. Niesiołowski pytany przez PAP, odpowiedział, że nie udziela żadnych informacji na temat swej politycznej przyszłości.

Kamiński, Huskowski i Protasiewicz zostali 20 lipca decyzją zarządu PO wyrzuceni z partii za - jak argumentowano - "szkodzenie" jej wizerunkowi. Protasiewicz i Huskowski w sierpniu odwołali się od decyzji władz ugrupowania do sądu koleżeńskiego Platformy.

Kilkanaście godzin temu Huskowski poinformował na Facebooku, że wycofał z sądu pismo w sprawie odwołania. "Utraciłem wiarę, że zostanie ono rzetelnie przeanalizowane i obiektywnie ocenione" - napisał polityk. Jak dodał, przesądziły o tym dwie sprawy. "Nie doczekałem się, mimo upływu terminu, uzasadnienia 'wyroku', a wystosowany przez 30 parlamentarzystów PO list w mojej, Jacka Protasiewicza i Michała Kamińskiego obronie zamiast wywołać refleksję i dyskusję w Zarządzie Krajowym PO, spowodował indywidualne "rozmowy dyscyplinujące' przewodniczącego Grzegorza Schetyny z sygnatariuszami" - wyjaśnił Huskowski.

d1d1mzk

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że w środę, na konferencji prasowej, ma zostać zaprezentowany skład nowego koła. Według jednego z byłych posłów PO, do koła miałoby dołączyć też dwóch dotychczasowych parlamentarzystów Platformy. - Myślę, że na początek będą to dwie osoby, później zobaczymy - powiedział rozmówca PAP.

O planach powołania w tym tygodniu koła poselskiego mówił też w poniedziałek w Radiu Zet Kamiński. - Myślę, że na trzech nazwiskach się nie skończy - zaznaczył poseł.

Dzień po wykluczeniu z PO Kamińskiego, Huskowskiego i Protasiewicza blisko 30 parlamentarzystów Platformy podpisało apel o przywrócenie ich w szeregi ugrupowania.

Autorem listu był Stefan Niesiołowski, a inicjatywę poparli m.in. b. premier Ewa Kopacz, b. ministrowie sprawiedliwości Cezary Grabarczyk i Marek Biernacki, b. minister zdrowia Marian Zembala, b. wiceszef MON Czesław Mroczek oraz posłowie: Henryka Krzywonos-Strycharska, Joanna Mucha, Krystyna Skowrońska, Marek Sowa, Kazimierz Plocke, Waldy Dzikowski i Leszek Ruszczyk.

d1d1mzk

Podziel się opinią

Share

d1d1mzk

d1d1mzk
Więcej tematów