Trwa ładowanie...

Staniszkis o Morawieckim: Nie zmieni wizerunku Polski

Prof. Jadwiga Staniszkis skomentowała zmianę na stanowisku Prezesa Rady Ministrów. - PiS chce przykryć to, co działo się za kadencji Beaty Szydło. Chcą pokazać, że to nowy początek - mówi socjolog.

Share
Staniszkis o Morawieckim: Nie zmieni wizerunku Polski
Źródło: ONS.pl, fot: Jerzy Dabrowski
d2pahle

Jak twierdzi prof. Jadwiga Staniszkis, w rozmowie z Moniką Olejnik w TVN24, zmiana premiera jest czysto kosmetyczna i w praktyce nie będzie różnicy kto stoi na czele rządu. - To jest błędne przekonanie, że Morawiecki będzie w stanie zmienić wizerunek Polski. Nie jest wystarczająco przebojowy. Wszyscy oczekują od niego jedynie, że nie będzie kroku do tyłu - powiedziała.

Zmiany personalne mają mieć po prostu jeden cel. - Szydło ma być twarzą tego wszystkie co dotychczas było złe. To wszystko jest niesamowicie smutnym przedstawieniem i oszukiwaniem ludzi, które do niczego nie prowadzi - ocenia prof. Staniszkis.

Nowa twarz. Nowe otwarcie

- Wszyscy w Europie są przerażeni, że to może być krok do tyłu. Morawiecki będzie próbą ratowania rządów PiS. To ma być nowy początek - dodała socjolog. Staniszkis zastanawia się czy mimo wszystko minister rozwoju i finansów będzie lepszym premierem niż Beata Szydło. - Morawiecki nie lubi być na pierwszym planie. Woli być w otoczeniu premiera - kontynuuje.

d2pahle

Odnośnie zmian w rządzie Staniszkis przewiduje, że z posadą pożegnają się szefowie MSZ i Ministerstwa Środowiska. - Morawiecki zna się na polityce zagranicznej, więc zwolni Waszczykowskiego, bo wie ile szkód wyrządził. Powinien też zainterweniować ws. Szyszki - komentuje socjolog.

Morawiecki jako pionek w grze?

Profesor została także zapytana o kwestię Andrzeja Dudy. - Myślę, że Macierewicz przetrwa i to będzie taki prztyczek przeciwko prezydentowi. Będą badać reakcję Dudy. Ile przełknie, jakie ma ambicje - uważa.

Zobacz też: Zaprzysiężenie Mateusza Morawieckiego

Na koniec pokusiła się o komentarz w sprawie działań Prawa i Sprawiedliwości.- W społeczeństwie narasta frustracja i agresja. PiS używa złej energii i chce doprowadzić do ostatecznej rewolucji. Oni otwierają puszkę Pandory i mam nadzieję, że to się zwróci przeciwko nim - podsumowała.

Źródło: TVN24

d2pahle

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pahle
d2pahle
Więcej tematów