Trwa ładowanie...
d3yswak

Stanisław Piotrowicz o wolności słowa. Poseł PiS nie lubi niewygodnych pytań

- Media stale dopadają polityków (...) "w imię transparentności ja mam prawo wiedzieć, a polityk musi powiedzieć" - oburzał się Stanisław Piotrowicz na spotkaniu z wyborcami. Zdaniem polityka PiS niektóre pytania zadawane przez dziennikarzy są "złem".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Piotrowicz nie lubi dziennikarzy zadających niewygodne pytania
Stanisław Piotrowicz nie lubi dziennikarzy zadających niewygodne pytania (Agencja Gazeta, Fot: Slawomir Kaminski)
d3yswak

Stanisław Piotrowicz narzekał, że media, które "nie są zainteresowane polską racją stanu" napastują dziennikarzy, domagając się od nich odpowiedzi i zadając niewygodne pytania. Zdaniem posła PiS, niektóre w ogóle nie powinny paść. Jak przekonuje, postawienie przez "dziennikarza niefortunnego, niefortunnego pytania", niezależnie od reakcji jest "złem", a niekiedy "szkodzi Polsce i szkodzi Polakom". "Czy dziennikarz nie jest Polakiem?" - zastanawiał się Piotrowicz.

- Samo postawienie pytania niesie ze sobą niebezpieczną treść - przekonywał poseł PiS. - Jest pewna sfera - wie o tym polityk i powinien o tym wiedzieć dziennikarz - że o to nie pytam - mówił Piotrowicz na spotkaniu z mieszkańcami Chocenia w województwie kujawsko-pomorskim. Wypowiedzi byłego prokuratora stanu wojennego zebrali dziennikarze TVN24 w materiale wyemitowanym we wtorek.

Stanisław Piotrowicz podczas spotkań z wyborcami lubi cytować "Instrukcję Carycy Katarzyny II", którą awizuje jako 200-letni, autentyczny dokument. Kiedy zwrócono mu uwagę, że to fikcja historyczna pochodząca z wydanej w 1990 roku książki Waldemara Łysiaka, poseł zaskoczony zapytał: - a nawet jeśli to fikcja, to co w tym złego?

d3yswak

Zobacz także: Trzaskowski w programie "Tłit": przyjdzie w Polsce czas na związki partnerskie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yswak

Podziel się opinią

Share
d3yswak
d3yswak
Więcej tematów