Trwa ładowanie...
d7777m3

Stanisław Pięta został zawieszony w PiS. Teraz jest posłem niezrzeszonym

Na stronie internetowej Sejmu Stanisław Pięta figuruje jako poseł niezrzeszony. W poniedziałek poseł został zawieszony w prawach członka partii oraz członka Klubu Parlamentarnego PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Pięta jest posłem niezrzeszonym
Stanisław Pięta jest posłem niezrzeszonym (Forum)
d7777m3

Do tej pory Pięta był oznaczony jako członek Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Od wtorku przy jego profilu widnieje jednak adnotacja "poseł niezrzeszony".

Jak poinformowała rzeczniczka partii Beata Mazurek, Pięta został również wycofany z komisji śledczej do spraw Amber Gold. Jego miejsce zajmie były wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. Poseł nie zasiada już także w komisji ds. służb specjalnych.

Kłopoty Pięty rozpoczęły się od publikacji "Faktu", który ujawnił kulisy romansu posła ze współpracownicą. Parlamentarzysta oferował jej posadę w PKN Orlen, a także przedstawiał Izabeli Pek swoje plany związane m.in. z walką z terroryzmem. Według gazety, poseł PiS miał poznać kobietę podczas 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej, 10 kwietnia 2017 roku. Dziennik informował, że kobieta na potwierdzenie swoich relacji z Piętą przekazała swoją korespondencję z komunikatorów internetowych.

d7777m3

Zobacz także: PO i PiS wpadły w pułapkę zakłamania. "Koszmarny błąd"

Stanisław Pięta utrzymuje, że doniesienia "Faktu" są formą ataku na niego. Poseł zapewnia, że ze współpracownicą łączą go wyłącznie kontakty służbowe i nie próbował załatwić jej pracy w spółce skarbu państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7777m3

Podziel się opinią

Share

d7777m3

d7777m3
d7777m3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów