Trwa ładowanie...
PiS

Stanisław Pięta został zawieszony w PiS. Teraz jest posłem niezrzeszonym

Na stronie internetowej Sejmu Stanisław Pięta figuruje jako poseł niezrzeszony. W poniedziałek poseł został zawieszony w prawach członka partii oraz członka Klubu Parlamentarnego PiS.

Share
Stanisław Pięta został zawieszony w PiS. Teraz jest posłem niezrzeszonym
Źródło: Forum
d411nz2

Do tej pory Pięta był oznaczony jako członek Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Od wtorku przy jego profilu widnieje jednak adnotacja "poseł niezrzeszony".

Jak poinformowała rzeczniczka partii Beata Mazurek, Pięta został również wycofany z komisji śledczej do spraw Amber Gold. Jego miejsce zajmie były wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. Poseł nie zasiada już także w komisji ds. służb specjalnych.

d411nz2

Kłopoty Pięty rozpoczęły się od publikacji "Faktu", który ujawnił kulisy romansu posła ze współpracownicą. Parlamentarzysta oferował jej posadę w PKN Orlen, a także przedstawiał Izabeli Pek swoje plany związane m.in. z walką z terroryzmem. Według gazety, poseł PiS miał poznać kobietę podczas 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej, 10 kwietnia 2017 roku. Dziennik informował, że kobieta na potwierdzenie swoich relacji z Piętą przekazała swoją korespondencję z komunikatorów internetowych.

Zobacz także: PO i PiS wpadły w pułapkę zakłamania. "Koszmarny błąd"

Stanisław Pięta utrzymuje, że doniesienia "Faktu" są formą ataku na niego. Poseł zapewnia, że ze współpracownicą łączą go wyłącznie kontakty służbowe i nie próbował załatwić jej pracy w spółce skarbu państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d411nz2

Podziel się opinią

Share
d411nz2
d411nz2
Więcej tematów