Trwa ładowanie...
Stanisław Karczewski w #dziendobrypolsko zdradza, co w kuluarach mówią posłowie PO

Stanisław Karczewski w #dziendobrypolsko zdradza, co w kuluarach mówią posłowie PO

- Polski budżet przegłosowano zgodnie z prawem - powiedział w "Dzień dobry Polsko" marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Na pytanie, czemu wokół budżetu jest więc tak wiele spekulacji, marszałek odpowiedział: "Dlatego, że jest dobry. O tym kuluarowo mówią nawet posłowie Platformy Obywatelskiej".

Share
d4fi7uu

Dopytywany przez prowadzącą rozmowę Kamilę Biedrzycką-Osicę, Karczewski nie chciał jednak zdradzić, o jakich posłach Platformy mówi.

- Byłby to bowiem ich koniec kariery w PO, a my do PiS byśmy ich nie przyjęli - powiedział. - Jeden z najważniejszych polityków Platformy przyznał m.in., że program "500+" to mistrzostwo świata. Dokładnie cytuję jego słowa - dodał marszałek.

Chciał przeprosin od Donalda Tuska

W kwietniu ur. Stanisław Karczewski domagał się od Donalda Tuska przeprosin. Przewodniczący Rady Europejskiej miał bowiem skomentować marszałka jako "człowieka o niskiej etyce i intelekcie".

d4fi7uu

W czwartek Karczewski podkreślił jednak, że apel o przeprosiny "padł na gorąco" i "nie czuje się osobiście uprzedzony do Donalda Tuska". Wycofał się również z oczekiwań dotyczących przeprosin.

Zaznaczył jednak, że nie do końca podoba mu się jak były polski premier sprawuje swoją funkcję w Unii Europejskiej. - Szef Rady Europejskiej powinien być apolityczny. Nie powinien się wypowiadać na temat budżetów Rumuni czy Bułgari, więc także i Polski - podsumował.

d4fi7uu

Podziel się opinią

Share
d4fi7uu
d4fi7uu
Więcej tematów