Trwa ładowanie...
policja
MSE
16-11-2022 15:36

Ruszył w obronie kobiety. Został dotkliwie pobity

34-letni mężczyzna został zatrzymany kilka dni po tym, jak brutalnie pobił w sklepie klienta, który zwrócił mu uwagę, że jest wulgarny wobec ekspedientki. Nie doszło do tragedii, bo zaatakowanemu pomógł przypadkowy świadek, który interweniował i próbował zapanować nad napastnikiem.

34-latek, który brutalnie pobił mężczyznę w Warszawie, został zatrzymany34-latek, który brutalnie pobił mężczyznę w Warszawie, został zatrzymanyŹródło: Stołeczna policja
d10jblu
d10jblu

Informacje o tym, gdzie aktualnie przebywa napastnik, zdobył dzielnicowy z Rembertowa. W schwytaniu podejrzanego brało udział już kilku funkcjonariuszy z Warszawy.

34-latek został zatrzymany kilka dni po tym, jak brutalnie pobił w sklepie mężczyznę, który zwrócił mu uwagę, że zachowuje się on wulgarnie i agresywnie wobec ekspedientki.

Warto podkreślić, że przed ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu uratował pokrzywdzonego przypadkowy świadek, obywatel Ukrainy, który interweniował i próbował zapanować nad napastnikiem. Zatrzymany usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała, narażenia na utratę zdrowia i życia oraz usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokuratura zawnioskowała o zastosowanie tymczasowego aresztu, do czego sąd się przychylił.

- Z relacji zgłaszających i świadków oraz zabezpieczonych materiałów wynikało, że jeden z klientów zaatakował drugiego. Przyczyną zajścia było prawdopodobnie zwrócenie uwagi na temat niestosownego zachowania i wulgarnego odnoszenia się do ekspedientki. Napastnik bił i kopał pokrzywdzonego, przewrócił go na ziemię, zadał mu między innymi 15 ciosów pięścią w głowę - informuje podinsp. Joanna Węgrzyniak.

d10jblu

Z ustaleń policji wynika, że na tę niebezpieczną sytuację zareagował świadek zdarzenia, obywatel Ukrainy. - Starał się zapanować nad napastnikiem i pomóc bitemu mężczyźnie. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że interwencja świadka uratowała mężczyznę przed ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu - precyzuje Węgrzyniak.

Napastnik ukrywał się przed policją

Sprawą zajęli się warszawscy policjanci. Zaangażowali się w gromadzenie dowodów i pozyskiwanie oraz weryfikowanie informacji na temat podejrzanego. Bardzo szybko ustalili, kto dokonał tego przestępstwa.

Kilka dni temu dzielnicowy uzyskał potwierdzoną informację, gdzie aktualnie znajduje się poszukiwany podejrzany. Był to teren otwarty i bardzo rozległy. W realizacji zatrzymania wzięli udział dyżurni, dzielnicowi i komendant komisariatu. Zaskoczony 34-latek wpadł wprost w ręce dyżurnego z 32-letnim stażem służby w policji.

d10jblu

Zgromadzony obszerny materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Zatrzymany usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała, narażenia na utratę zdrowia i życia oraz usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d10jblu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d10jblu
Więcej tematów