Trwa ładowanie...

Stan alarmowy na Bugu przekroczony - liczne podtopienia

O ponad półtora metra przekroczony jest stan alarmowy na Bugu w Wyszkowie. W okolicznych gminach występują liczne podtopienia. Sytuacja jest stale monitorowana, a strażacy zabezpieczają workami podtopione posesje oraz przesiąki i dziury w wałach. Przyczyną podtopień są tzw. podpiętrzenia wody spowodowane napływającymi bryłami lodu.

Stan alarmowy na Bugu przekroczony - liczne podtopieniaŹródło: AFP
dx1nkn7
dx1nkn7

- Podtopione są drogi i gospodarstwa w gminach powiatu wyszkowskiego i wołomińskiego, a zwłaszcza: Wyszków, Zabrodzie, Somianka i Dąbrówka - poinformowała Rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały.

Miejscowość Młynarze ma zalaną drogę, odciętych jest około 14 gospodarstw. Do nich możliwy jest dojazd ciężarówką, Około 15 osób ewakuowało się do sąsiadów. Starostwo w Wyszkowie zabezpieczyło 60 miejsc dla osób, które chciałyby się dodatkowo ewakuować. Na razie nie ma konieczności ewakuacji zwierząt. Jednak gdyby zaszła taka konieczność, to - na wniosek wojewody mazowieckiego - od dziś w dyspozycji starosty jest transporter wojskowy, a Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazało do miejscowości Młynarze cztery agregaty prądotwórcze i butelkowaną wodę.

Centrum Zarządzania Kryzysowego przewiduje, że jutro te podpiętrzenia będą występowały na wysokości Kamieńczyka na wschód od Wyszkowa.

dx1nkn7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx1nkn7
Więcej tematów