Trwa ładowanie...

Stał na grobie i odprawiał pogrzeb. Rodzina w szoku

Kiedy pan Wojciech z matką przyjechali na cmentarz komunalny w Bolesławcu, zobaczyli wstrząsającą scenę. Na grobie ojca pana Wojciecha stał ksiądz, który odprawiał właśnie pogrzeb. - Nie mieściło mi się to w głowie - wyznaje mężczyzna.

Ksiądz odprawiał pogrzeb stojąc na innym grobieKsiądz odprawiał pogrzeb stojąc na innym grobieŹródło: bolec.info
duzdlho
duzdlho

Swoją historię pan Wojciech opowiedział portalowi bolec.info. 23 maja mężczyzna razem z matką przyjechali na cmentarz komunalny w Bolesławcu, gdzie chcieli odwiedzić grób ojca. Kiedy weszli do właściwej alejki, nie mogli uwierzyć w to, co widzą.

- Po chwili znalazłem kawałek grobu wystający spod plastikowej wykładziny ochronnej, obok przygotowywano pogrzeb innej osoby. Potem przykryto cały grób ojca. Krzyż był złamany - relacjonował rozemocjonowany pan Wojciech.

- Nie mieściło nam się to w głowie - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pod prąd na S7. Potężny mandat i badania lekarskie dla 79-latka

Zareagował natychmiast

Pan Wojciech dowiedział się, że do pogrzebu zostało jeszcze kilka godzin, dlatego natychmiast zareagował. Zszokowaną matkę odwiózł do domu, a sam udał się do biura zarządu cmentarza. Tam miał usłyszeć jednak, że wszystko zostało sprawdzone i tak się postępuje w podobnych sytuacjach.

duzdlho

Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112, gdzie powiedział, że obawia się, że dojdzie do zbezczeszczenia grobu jego ojca. Zanim jednak patrol dojechał na miejsce, pan Wojciech otrzymał informację z komendy w Bolesławcu, że jego zgłoszenie jest bezpodstawne.

- Spytałem policjanta, czy mam dopuścić do zbezczeszczenia zwłok ojca. Powiedział mi, że przecież jeszcze po grobie mojego ojca nie chodzą - opowiedział portalowi roztrzęsiony mężczyzna.

Ksiądz stał na grobie i odprawiał pogrzeb

Kiedy policja ostatecznie przyjechała na pogrzeb, pracownik firmy przygotowującej uroczystość stwierdził, że jest to plac budowy, a wszystko przebiega zgodnie z procedurami. Grób ojca pana Wojciecha był przysypany ziemią. Na kopczyku ustawiono rusztowanie, które zostało przykryte sztuczną trawą.

- Policjant zrobił zdjęcia, spisał notatkę i odchodząc, powiedział, że jeżeli mi coś zniszczą, to mam zgłosić się na policję. Nie uznał, że stan grobu jest jego zniszczeniem, czy zbezczeszczeniem - opowiada mężczyzna.

duzdlho

Pan Wojciech, żeby udokumentować to, co się stało postanowił nagrać ceremonię.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ksiądz odprawiał pogrzeb stojąc na innym grobie

- Ksiądz podczas pogrzebu stał na grobie mojego ojca - opowiada na łamach bolec.info. Zapewnia jednak, że nie ma pretensji do księdza ani żałobników, którzy nie mogli wiedzieć, że chodzą po czyimś grobie.

Zarówno zarządca cmentarza, jak i zewnętrzna firma przygotowująca pogrzeb zadeklarowały, że wyjaśnią okoliczności zdarzenia, a grób zostanie doprowadzony do porządku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: bolec.info

duzdlho
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duzdlho
Więcej tematów