Trwa ładowanie...
d1e206q
d1e206q
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
sport

Stadion imienia 22-letniego kawalerzysty

Tomasz Jura, tragicznie zmarły w Iraku 22-letni żołnierz 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie, ma zostać patronem Gminnego Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego, który powstaje w jego rodzinnej wsi Studzianna (pow. opoczyński). Mieszkańcy chcą w ten sposób uczcić pamięć bohaterskiego żołnierza - informuje "Dziennik Łódzki".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1e206q

Uznałem, że to byłby piękny gest. Tomek na zawsze pozostanie w pamięci mojej i kolegów. On jest bohaterem, oddał życie, służąc ojczyźnie- mówi radny Michał Franas, bliski kolega Tomka. Tomek był wszechstronnie utalentowanym młodym człowiekiem, także dobrym sportowcem...

Pomysł poparli już radni. Opowiedzieli się za nim także koledzy Tomka i sąsiedzi jego rodziny. Radny Czesław Sobczyk mieszka blisko państwa Jurów. Pytał ich o zgodę. Powiedzieli, że jeśli takie jest życzenie kolegów, a także mieszkańców Studzianny, to oni nie widzą nic przeciwko temu, aby obiekt nosił imię ich syna - mówi Sobczyk. Cieszyliby się z tego powodu.

Pomysł bardzo spodobał się także chorążemu Dominikowi Adamkiewiczowi z Tomaszowa, dowódcy hummera, ciężko rannemu podczas wybuchu miny pułapki w Diwanii, od której zginął Tomasz Jura. Adamkiewicz mówi, że to świetny sposób na uczczenie pamięci tego wartościowego chłopaka, kolegi i towarzysza broni. Tomek kochał sport, był niezwykle sprawny i wszechstronny, byłoby więc wspaniale przebiec się po stadionie jego imienia.

Kompleks sportowy w Studziannie będzie się składał z pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej z widownią na 150 osób, boiska do siatkówki i koszykówki o nawierzchni tartanowej, ścieżki zdrowia i parkingów. Inwestycja ma być zakończona 31 października. (PAP)

d1e206q

Podziel się opinią

Share

d1e206q

d1e206q
Więcej tematów