Trwa ładowanie...
d25txpb

Spychalski tłumaczy słowa Dudy nt. obniżenia emerytur wojskowych

Jak podają media, Sejm niebawem zajmie się kwestią emerytur żołnierzy. Podczas obchodów Święta Wojska Polskiego Andrzej Duda zadeklarował, że nigdy nie poprze takiej ustawy. Do słów prezydenta odniósł się sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Błażej Spychalski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błażej Spychalski
Błażej Spychalski (East News)
d25txpb

- Nigdy nie podpiszę ustawy, która będzie godziła w to, co otrzymują żołnierze i ich rodziny. (...) Proszę, by tego rodzaju kłamliwymi argumentami nie posługiwać się w kampanii, bo to jest ohydne i nieprzyzwoite - powiedział Andrzej Duda podczas przemówienia w Katowicach.

Jak podał na Twitterze Andrzej Rozenek, do pierwszego czytania w Sejmie skierowano projekt w sprawie obniżenia uposażeń emerytowanych żołnierzy. Błażej Spychalski zapewnił jednak, że prezydent Duda miał na myśli "trochę inną sprawę".

- W ostatnich dniach pojawiły się w mediach społecznościowych takie informacje na zasadzie przekazujemy dalej i mamy nadzieję, że tak nie jest, że trwają jakieś rozmowy, żeby obniżyć emerytury żołnierzom, którzy są na emeryturach, ale także emerytury małżonkom żołnierzy, którzy zginęli na misjach zagranicznych. I do tego faktu odnosił się pan prezydent. Mówił, że to jest niegodne i haniebne, że ktoś insynuuje takie sytuacje - podkreślił na antenie Polsat News.

d25txpb

Spychalski zapewnił, że jeżeli rzeczywiście podobna ustawa zostałaby uchwalona przez Sejm, Andrzej Duda by jej nie podpisał. Gwarantował również, że "rozmowy na ten temat nie są toczone".

Źródło: Polsat News

Zobacz także: Czarzasty nazwał PO "paradą oszustów". Joanna Mucha: niepotrzebne słowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25txpb

Podziel się opinią

Share

d25txpb

d25txpb
Więcej tematów